Kırklareli Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne seslendi

122

“Masum yavrulara tasallut edenlere idam cezasını getirin”

* Toplumsal konulardaki hassasiyeti ile tanınan kamuoyunun yakından tanıdığı ve geçen yılki idam fetvası ile tanınan Kırklareli İl Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık, Kırklareli’de İbrahim, Kars’ta Mert, Manisa’nın Akhisar İlçesinde öldürülen Umut,  Adana’da öldürülen minik Gizem ve benzer birçok masum çocukların katillerinin idam edilmesini isteyen bir fetva yayınladı.
HABER MERKEZİ
Geçen yıl, Bir şehrimizde küçük bir kız çocuğuna tecavüz ettikten sonra öldüren katil ile ilgili olarak bir fetva yayınlayan Kırklareli İl Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık, bu kez de görev yaptığı ilde bir meslektaşlarının 10 yaşındaki masum yavrusunu öldüren katil için bir fetva yayınladı.
“Toplumumuzun selameti açısından, idamın gelmesi şarttır. İdam hayattır. Kanun kural, din, Allah, kitap tanımayan, töreleri hiçe sayan sözde insan sayılan mahlûkları hapislerde beslemek caiz değildir” diyen Kırklareli İl Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık şunları kaydetti:
“Bu tip insanlıktan nasibini almamış, hayvanların bile yapmayacağı bir fiili yapanların vallahi ve billahi ibret-i alem için öldürülmesi vaciptir. Böyle ucubelerin cesetlerinin de toplumun salahı için meydanlarda birkaç gün bekletilmesi gereklidir. Bu durum pedagojiye bilumum evrensel etik kurallara uygundur. Meclis’ten ricam o ki, her konuda çıkaramasalar bile Allah aşkına, peygamber aşkına, vatan aşkına, bu masum yavrulara tasallut eden domuz tabiatlı insanlara idam cezasını getirin. Bu yasayı çıkarın. Bu yasayı masum çocuklarınıza tasallut edilip hunharca öldürüldüğünü hayal ederek çıkarın. Ey Meclisin değerli mensupları! “Empati yapın empati”
Bu yavrulara ağlamaktan gözlerimin feri kalmadı Birde anne ve babalan düşünün. O annelerin feryatları arşı tepemize yıkacak. Bu sözlerimi birdin adamı olmaktan öte küçük bir kızın babası olarak haykırıyorum. Ne olur muhterem büyüklerim! Masum minicik bedenler buz gibi toprağın altında yatarken, onların katili olan vicdansızları hapishanede yedirip içirerek ödüllendirmeyin. Babasının vergileriyle beslemeyin bu vicdansızları…
Tüm bu tip insan müsveddelerini de Kahhar-ı Zülcelâl’e havale ediyorum.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here