Kırklareli Milletvekili A. Gökhan Sarıçam’ın Dünya Engelliler Günü mesajı

15
Kırklareli Milletvekili A. Gökhan Sarıçam’ın Dünya Engelliler Günü mesajı

AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne yönelik olarak yayımladığı mesajında, huzurlu ve güvenli bir toplum yaratılmasının yegane yolunun, engelli vatandaşların toplum ile uyumlaştırılması, onların toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesiyle mümkün kılınacağını ve bu hususun sosyal devletin asli görevi olduğunu kaydetti. Sarıçam, mesajının devamında şunları söyledi:

“Bir insanın engelli olması; onun diğer insanlar gibi yaşaması, çalışması ve de başarılı olması için hiçbir şekilde engel teşkil etmemektedir. Sıkıntı ve zorlukları elbette olabilecektir. Ancak her şeye rağmen yaşama sevincinin kaybedilmemesi gerekmektedir. Engelli insanların sadece özel koruma önlemleri içerisine alınmaları yeterli değildir. Asıl önemli olan, engellilerin eğitim imkanlarının hazırlanması suretiyle kendi toplumlarıyla kaynaştırılması ve nihayet istihdam şartları yaratılarak ekonomiye etkin bir şekilde katılmalarının sağlanmasıdır. 2002 yılından bu tarafa ülkemizde iktidar olan AK Parti, engelli vatandaşlarımız için gerek iş imkanı sağlanması, gerekse de zaruri ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla çok önemli yasal düzenlemeler getirmiştir.

Dünya Engelliler Günü’nde, halen yaşanmakta olan tüm sorunların en kısa sürede çözüme kavuşturulması temennisi ile yürekleri sınırsız sevgi ile dolu olan tüm engelli vatandaşlarımızı kucaklıyor ve saygılarımla selamlıyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here