Kırklareli MHP’de Kongre Süreci yarın başlıyor

34
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan,  ekibi ile MHP Kırklareli İl Başkanlığı Toplantı Salonu’nda 25 Kasım 2014 Salı günü saat 20.30’da basın açıklaması düzenleyerek kamuoyuna, kongre tarihlerini açıkladı.
HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan,  ekibi ile MHP Kırklareli İl Başkanlığı Toplantı Salonu’nda 25 Kasım 2014 Salı günü saat 20.30’da basın açıklaması düzenleyerek kamuoyuna, kongre tarihlerini açıkladı.
Başkan Savaşan yaptığı açıklamasında şunları kaydetti;
“Milliyetçi Hareket Partisi MHP Genel Merkezi’nin ve Teşkilat İşleri Başkanlığımızın Gönderdiği genelgeler doğrultusunda İl Başkanlığı Teşkilatı olarak toplandık. İlçe Teşkilatlarımızın doğrultusunda Kırklareli Merkez ve İlçe Teşkilatlarımızın görüşleri doğrultusunda kongre tarihlerimizi belirledik ve Genel Merkezimize gönderdik. Merkezin onayı neticesinde de kongre tarihlerimiz kesinleşmiş oldu. Bu bir demokrasi şölendir, MHP’de yeni seçilecek yönetim kademeleri ve ekipler MHP’nin iktidarına vesile olacak,  Kırklareli’de MHP’ye Milletvekili kazandıracak, MHP’nin duygu ve düşüncelerini halkla paylaşacak, yeni ekipler oluşacağından, birçok ilçemizde birden fazla liste olabilir, bu bir demokrasi yarışıdır. Biz MHP camiası olarak bu demokrasi yarışını, demokrasi şölenine çevirmek istiyoruz. Bu çerçevede MHP bir trend yakalamıştır 2011 Seçimlerinden sonra yükselişe geçtik önümüzdeki seçimlerde de ben ve teşkilatım olarak Kırklareli ‘den en az bir Milletvekili çıkartarak bunu taçlandırmak istiyoruz. Kongrelerden sonra yeni ekipler ile sahalarda olacağız ve toplumla iç içe MHP’nin değerler yargıları, Kırklareli Halkı ile örtüşüyor. Kırklareli Halkı Vatanını Bayrağını seven Cumhuriyet İlkeleri’ne bağlı olduğu için MHP de bu ilkelere sahip çıktığı için Kırklareli Halkından büyük teveccüh görüyoruz. Onlarla birleşerek en az milletvekili olmakla birlikte, iki Milletvekili çıkarmayı hedefledik.” 
* Başkan Savaşan, Kongre Tarihlerini Açıkladı
Başkan Savaşan; “28 Kasım 2014 Cuma günü başlayacak olan Kongre sürecimiz, 11 Ocak 2015 Pazar Günü son bulacak. 28 Kasım 2014 Cuma günü Demirköy, 30 Kasım 2014 Pazar günü Babaeski, 6 Aralık 2014 Cumartesi günü Pehlivanköy ve Kofçaz, 7 Aralık 2014 Pazar günü Pınarhisar ve Lüleburgaz, 14 Aralık 2014 Pazar günü Vize, 21 Aralık 2014 Pazar günü de Kırklareli Merkez İlçemizin Kongreleri’ni yapacağız. İl Başkanlığı Kongremizi de 11 Ocak 2015 Pazar günü yapacağız” dedi. ( Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here