Kırklareli Merkez İlçe Öğrenci Meclisi seçildi

22
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda açık oyla Merkez İlçe Öğrenci Meclisi Üye Seçimi yapıldı.
HABER MERKEZİ
Milli Eğitim Bakanlığı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi gereğince Kırklareli Merkez İlçe Öğrenci Meclisi Seçimi 29 Kasım 2011 Salı günü saat 15.30’da Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapıldı.
Seçimlerin açılış konuşmasını Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Beyhan Turfan yaptı. Turfan yapılacak olan seçimlerle ilgili olarak bilgilendirmelerde bulundu.
Kırklareli Merkez İlçe Öğrenci Meclisi için; Kız Meslek Lisesi’nden Gizem Babadağ, Turizm ve Hotelcilik Meslek Lisesi’nden Mustafa Güneş, Fen Lisesi’nden Mutlu Tosun, Doğan Işıkalp İlköğretim Okulu’ndan Kübra Zeren, Cumhuriyet İlköğretim Okulu’ndan Deren Ertaş, Atatürk Anadolu Lisesi’nden Sergen Soydin, Fahri Kasapoğlu İlköğretim Okulu’ndan Ali Egemen Akın, TOBB Lisesi’nden Ecem Tunç, Ahmet Cevdet Paşa İlköğretim Okulu’ndan Ayşegül Can, Anadolu Lisesi’nden Furkan Polat, Remzi Yapıcı Anadolu Öğretmen Lisesi’nden Rıdvan Ocak ve Ticaret Meslek Lisesi’nden Yusufcan Önler aday oldular.
Aday olan öğrenciler kürsüye çıkarak kendilerini tanıtıp, seçilmeleri halinde yapacakları ile ilgili konuşma yaptılar. Daha sonra seçimlere geçildi. 
Yapılan seçimlerde; Kırklareli merkez ilçe ile merkez ilçeye bağlı Belde ve Köyler’de bulunan İlköğretim Okulları ile Ortaöğretim Kurumları’nın Okul Öğrenci Başkanları oy kullandı.
Yapılan açık oylama sonucunda; 31 oy alan TOBB Lisesi’nden Ecem Tunç Meclis Başkanı olurken, Meclis Üyelikleri’ne;  25 oy alan Ticaret Meslek Lisesi’nden Yusufcan Önler, 20 oy alan Remzi Yapıcı Anadolu Öğretmen Lisesi’nden Rıdvan Ocak, 17 oy alan Turizm ve Hotelcilik Meslek Lisesi’nden Mustafa Güneş ile 16 oy alan Anadolu Lisesi’nden Furkan Polat seçildiler.
Kırklareli Merkez İlçe Öğrenci Meclisi Başkanlığı’na seçilen TOBB Lisesi’nden Ecem Tunç seçimin sonunuda yaptığı konuşmasında kendisine güvenip oy veren tüm arkadaşlarına teşekkür etti. (s)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here