Kırklareli Masa Tenisi Takımı Bulgaristan’a gidecek

10
Kırklareli Masa Tenisi sporcuları son yıllarda Masa Tenisi camiasına aldıkları başarılı sonuçlarla kendi kategorilerinin üzerinde dereceler alarak isimlerini ve ilimizin adını özellikle Türkiye’ye ezberlettiler.

HABER MERKEZİ

 Kendi kategorilerinde aldıkları başarılar ile Milli Takım hocaları tarafından değerlendirilerek Milli Sporcu olarak ödüllendirildiler.
2009-2010 sezonu başlangıcında yapılan tüm A Grubu İller Müsabakaları’na katılan takımlarımız, bu müsabakaların tamamında dereceye girerek çok iyi bir performans sergilediler.
Minikler ve Yıldızlarda Şampiyon, Gençlerde ikinci, Türkiye Kupası’nda ise üçüncü olarak müthiş bir performans gösteren minik sporcularımız kendi kategorilerinde Türkiye’nin en iyisi olduklarını herkese gösterdiler.
Kırklareli Belediyespor’un Masa Tenisçisi Yağız Engin Bedensel Engelliler Masa Tenisi Milli Takımı’na, Gençlikspor’un Masa Tenisçisi Damla Üzel de Minik olmasına rağmen Avrupa Şampiyonası Genç Milli Takımı’na çağrılarak göğsümüzü kabarttılar.
Kırklareli Masa Tenisi Teknik ekibi sporcuların gelişmesi, daha farklı ortamlarda spor yapmaları için yurt dışı turnuvalarına, kamplara  katılmaları, buralardaki rakipleri ile ortak çalışmalar yaparak işin ciddiyetine ve bilincine varmaları ve onlarla yapacakları maçlarla maç tecrübelerini ve yurt dışı deneyimlerini arttırmaları sonuncunda daha başarılı bir gurup oluşturacakları konusunda hem fikir olarak sporcularımızla Bulgaristan’da yapılacak olan 2010 Albena Masa Tenisi Festivali’ ne katılacaklar.
Masa Tenisi İl Temsilcisi ve Antrenör Soner Polat konu ile ilgili yaptığı açıklamasında şunları kaydetti;
“Sporcularımızın teknik anlamda gelişmeleri, yurt dışında aynı sporu yapanların durumunun izlenmesi, onlarla aynı ortamlarda bulunarak işin daha ciddi yapılması için bu tür organizasyonlar çok çok önemli.
Bizlerde sporcularımızın gelişmelerine katkıda bulunmak için elimizden geldiğince bu tür organizasyonlara katılmak istiyoruz ve de katılacağız. İstanbul’da 16-25 Temmuz 2010 Tarihinde yapılan Avrupa Yıldızlar ve Gençler Şampiyonası’nı izleyerek önemli bir gözlem yaptık.
Bunu Bulgaristan’da yapacağımız kamp ve turnuva ile destekleyip oyuncularımızı geliştireceğiz ve daha bilinçli olmalarını sağlayacağız. Sporda başarı sadece çalışmakla değil, o sporu üst düzeyde yapan diğer ülkeleri ve sporcularını da izlemekle de oluyor. Biz de bunu sağlayabilmek için yapabildiğimiz kadar uluslar arası kamp, turnuva ve karşılıklı faaliyetlerde bulunarak sporcularımızın masa tenisi bilgi ve teknik seviyelerini üst seviyeye çıkarmaya çalışacağız. Masa Tenisi çalışmalarımızı ve  başarılarımızı ciddiye alarak destek veren ve bu noktalara gelmemizde önemli payı bulunan Milletvekillerimiz Ahmet Gökhan Sarıçam’a, Av. Turgut Dibek’e, Dr. Tansel Barış’a, Valimiz Cengiz Aydoğdu’ya, Belediye Başkanımız Av. Cavit Çağlayan’a,  İl Müdürümüz Yılmaz Emen’e  Spor Şube Müdürümüz Dinçer Koşucu’ya Şube Müdürlerimiz Süleyman Çetin ve  Metin Delmecioğlu’na ve tüm Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü (G.S.İ.M.) çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimizi arz ediyor Kırklareli halkına ‘Avrupa Şampiyonluğu’ sözü veriyoruz. İlimiz iş adamlarını sporcularımıza ve takımlarımıza destek olmaya çağırıyoruz.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here