Kırklareli Kurtuluş Kupası Tenis müsabakaları başladı.

56
Kırklareli Gençlik Spor İl Müdürlüğü Kurtuluş Kupası Minikler Tenis şenliği başladı.
Kırklareli Gençlik Spor İl Müdürlüğü Kurtuluş Kupası Minikler Tenis şenliği başladı. 8-9-10 yaş kategorisinde yapılan Kurtuluş Kupası Tenis şenliği müsabakalarının  6-7-8-9 Kasım tarihlerinde Edirne’de yapılacak olan Trakya kupasının provası niteliğinde olacağı Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Tenis antrenörü Selim  Vatansever tarafından belirtildi.
Trakya kupasından madalyalarla döneceklerini ifade eden Tenis antrenörü Selim Vatansever gazetemize şu açıklamalarda bulundu; “Çok yetenekli öğrencilerimiz var. Her turnuvadan madalyalarla dönen Hande Kurtişoğlu, Nisan Özay ve İdil Üzer’den birincilikler bekliyorum. Nisan ve Hande en son yapılan Ulusal turnuvada ikincilik, İdil  birincilikle dönmüştü. Bu üç sporcumuzdan da Trakya kupasında birincilik bekliyorum. 
Tenis sporu ciddi performans isteyen bir spor. Bünyemizde 16 performans oyuncusu var. Toplamda 117 sporcu ile çalışıyoruz.  Çok yetenekli sporcularımız var. Çok iyi çalışıyoruz. Milli takıma en az 2 sporcu vereceğiz.  2 diyorum ama bu sayı yapacağımız çalışmalarla artabilir. Tenis sporu son yıllarda 7’den 70’e herkesin ilgi  ve sevgisini çeken bir spor dalı oldu. Böyle olunca aileler de çocuklarını teşvik ediyor ve beraberinde başarılar geliyor.” dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here