Kırklareli Kurban Bayramı’nı böyle geçirdi

10
15 Ekim 2013 Salı günü başlayan Kurban Bayramı 18 Ekim 2013 Cuma günü sona erdi. Bayramın ilk iki gününde havanın açık olması sebebi ile bayramlaşmak için yola düşen vatandaşları …..
HABER MERKEZİ
15 Ekim 2013 Salı günü başlayan Kurban Bayramı 18 Ekim 2013 Cuma günü sona erdi. Bayramın ilk iki gününde havanın açık olması sebebi ile bayramlaşmak için yola düşen vatandaşları sevindirirken bayramın üç ve dördüncü günü ise havanın yağışlı olması Bayram havasını ortadan kaldırdı. 
Bayramın birinci günü Hızırbey Camii’nde Kırklareli İl Müftüsü İsmail Bayrak’ın bayram vaazı ile başladı. Sabahın erken saatlerinde camilere giden vatandaşlar kılınan Bayram namazının ardından mezarlıklara akın ettiler. Kırklareli Şehir Mezarlığı’nda bu bağlamda kalabalığın bir hayli yoğun olduğu gözlerden kaçmadı. Yapılan kabristan ziyaretin ardından vatandaşlar evlerinde kahvaltılarını yaparak bayramlaşmaya başladı. Sonrasında ise kurban kesenler kurbanlıkları ile uğraşırken kurbanı olmayanlar ise büyüklerini ziyaret etmek üzere yollara koyuldu. (Serkan Koçtürk)      
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here