Kırklareli Köy Koop Mali Genel Kurulu 15 Temmuz’a ertelendi

25
Kırklareli Köy Koop Mali Genel Kurulu yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 15 Temmuz 2011 Cuma günü’ne ertelendi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Köy-Koop Mali Genel Kurulu 29 Haziran 2011 Çarşamba günü yeterli delege çoğunluğun sağlanamaması nedeni ile 15 Temmuz 2011 Cuma gününe ertelendi. Saat 11.00’da Kırklareli İl Tarım Müdürlüğü Salonu’nda toplanan delegeler yeterli çoğunluğu oluşturamadı ve genel kurul 15 gün sonra yine aynı yerde yapılmak üzere ertelendi.
Kırklareli Köy-Koop Başkanı Nedai Çelik genel kurula katılan delegelere geldikleri için teşekkür ederek; “Değerli arkadaşlar geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Maalesef çoğunluğu sağlayamadığımız için genel kurulumuz 15 gün sonraya ertelenmek zorunda. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.
Genel kurulu yönetmek için gelen Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Temsilcisi Bayram Karaca bir konuşma yaparak; “Bir önceki genel kurulda ana sözleşmedeki değişikliği onaylayabilseydiniz. Şuanda yeterli sayıya ulaşma şansımız olacaktı. Ancak, halen eski tüzük ile gittiğimiz için yarıdan bir fazla olan çoğunluğu sağlamak durumundayız. O sayıda 38 olması gerekiyor şuanda o sayıyı bulma şansımız yok. Ama ikinci toplantıda böyle bir zorunluluk olmayacağı için genel kurulu gerçekleştireceğiz. Ana sözleşmedeki değişikliği de görüşeceğimiz için isterdik ki, ne kadar fazla katılım olursa bir fikir birliği oluşsun. Şuanda bunu sağlama şansımız yok.” dedi. Daha sonra konuşan Kırklareli Köy-Koop Başkanı Nedai Çelik; “Kırklareli Köy-Koop Birliği bir önceki dönemde ekonomik sıkıntılar yaşadı. Ama bizler, siz ortaklarımızın desteği ile yönetici arkadaşlarımız ile beraber, inanarak çalışıp sıkıntıları atlatacağız. En kısa zamanda birim kooperatiflerine ne kadar borcumuz varsa ödeyeceğiz. Bu konuda sizlere söz veriyorum. Yeter ki desteğinizi bizden esirgemeyin, geldiğiniz için tekrar teşekkür ediyorum.” dedi. (cs) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.