Kırklareli Kızılay’ın okullardaki kan bağışı kampanyaları sürüyor

21
Kırklareli Kızılay Şube Başkanlığı, Edirne Kan Bağış Merkezi ve T.C.
Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığında düzenlenen okullarda kan bağışı
kampanyası çalışmaları devam ediyor.

HABER MERKEZİ

Düzenlenen kampanya kapsamında geçtiğimiz hafta içinde Kavaklı Şehit Varol İlköğretim Okulu ile Kavaklı Atatürk İlköğretim Okulunda toplam 23 öğrenci velisi kan bağışında bulundu.

*Öğrencilere kan bağışının önemi anlatılıyor
Kampanya ile ilgili bilgi veren Kırklareli Kızılay Şubesi Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Serpil Evrensel, toplumdaki kan ihtiyacının karşılanması amacıyla kamu kurum ve kuruluşlar ile yakın temasta olduklarını, Kavaklı Beldesindeki ilköğretim okulları ile de böyle bir işbirliğine gitmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Öte yandan okul öğrencilerine kan bağışı ile ilgili seminer verdiklerini belirten Serpil Evrensel, seminerde kan bağışının önemi, neden gerekli olduğu, kan grupları, kimler kan verebilir, alınan kanlarda yapılan testler hakkında öğrencileri bilgilendirdiklerini kaydetti.
“Şimdiye kadar Kırklareli PTT, Kırklareli SGK ve Kırklareli Belediyesi ile ortak çalışma yaparak kan toplama işlemi gerçekleştirdik.” şeklinde konuşan Serpil Evrensel, daha fazla kurum ve kuruluşlar ile ortak çalışma içine girerek kan bağışı kampanyaları düzenleyerek kan verecek gönüllü sayısını arttırmak istediklerini belirtti. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here