Kırklareli Kent mi? Köy mü?

25
Uzun yıllardır kasaba görünümünden kent görünümüne kavuşturulmaya
çalışılan Kırklareli, maalesef tüm çabalara rağmen bir türlü istediği
noktaya ulaşamıyor.

HABER MERKEZİ
 Geçtiğimiz günlerde bir haber için Hastane Caddesi’nden Kofçaz Yolu’na doğru aracı ilerleyen muhabir arkadaşımız 500 metre ara ile bir kentle bağdaşmayan üç olumsuzluğu fotoğrafladı.
* At arabaları trafiği tıkıyor
İlk olarak Hastane Caddesi’nde ilerleyen arkadaşımız bir at arabasının, üzerinde eski ağaç parçaları ile tek yönlü şeride giderek trafiği tıkadığını fotoğrafladı. Kırklareli’nin kanayan yarası at arabalarının araç trafiğine mani olan bu halleri 2011 Kasım ayında kesin çözüme kavuşacağı konuşula dursun, pek bir sonuç alınamayacağı açıkça görülüyor.
* Sahipsiz At refüjde otluyor
500 metre sonra aynı arkadaşımız bir At’ı tek şeritli caddenin sağ şeridinin tam ortasında refüjdeki otları yerken fotoğrafladı. Sahibi tarafından başıboş bir halde bırakılan At kimseye aldırış etmeden yolun ortasında öylece durup otlaması alışıla gelmiş bir görüntü ortaya koysa da aslında kazaya davetiye çıkarıyor. Bu At’ın yolda öylece durup kazaya sebebiyet vereceği kimsenin aklına gelmiyor olmalı ki kimse atı kovalamaya yeltenmiyor.
* Köpek çetesi yine iş başında
500 metre sonra yine aynı arkadaşımız bu sefer köpek çetesi ile karşılaşıp onları da fotoğraflıyor. Refüj ile ayrılmış caddenin sol tarafından kalabalık bir şekilde ilerleyen köpekler araçların geçişine aldırış etmeden kaldırımda ilerleyen yayaların korkulu bakışları arasında ilerlemeye devam ediyorlar.
Bu görüntülerin bir araya gelmesi akıllara şu soruyu getiriyor; acaba Kırklareli Kent mi? Köy mü? Varın birazda siz düşünün. (c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.