Kırklareli Kent Konseyi’nden 4 yeni proje daha

25
Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Öğretim Görevlisi Münür Saygın, Kırklareli Kent Konseyi’nin Çalışma Grupları tarafından yapılan projelerin Kırklareli Belediye Meclisi tarafından onaylanarak hayata geçirilmemesinden dolayı çalışma şevklerini kaybettiklerini söyledi.
  
HABER MERKEZİ
Kırklareli Kent Konseyi’nin Eylül Ayı Olağan Genel Kurulu 27 Eylül 2013 Cuma günü saat 14.30’da çoğunluğun sağlanmasının ardından Kırklareli İl Halk Kütüphanesi Toplantı Salonu’nda başladı.
Mehmet Özbilen’in açılışı yapmasının ardından, Öğretim Görevlisi Münür Saygın, Dr. Erol Özkan ve Hakan Tıraşçı’dan Divan oluşturularak, Saygı Duruşu’nda bulunulup, İstiklal Marşımız okundu.
Olağan Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Öğretim Görevlisi Münür Saygın, çalışma gurupları tarafından hazırlanan projelerin son onay makamı olan Kırklareli Belediye Meclisi tarafından onaylanmayarak uygulamaya alınmamasından dolayı çalışma şevklerini kaybettiklerini belirterek şunları kaydetti: 
“2 yıl önce oylarınızla Bizleri göreve getirdiniz. Bizlerde güveninize layık olabilmek için çalışıyoruz. Öncelikle Sizlere Genel Kurulumuzla ilgili çalışma takvimini sunmak istiyorum.     Bugün ki Genel Kurulumuzun gündemi hazırlanan projelerin incelenmesi. 4 ay sonra Ocak 2014’te yasal olarak yapmamız gereken Genel Kurulda hazırladığımız projeleri bu sefer son kez inceleyeceğiz. Çünkü Ülkemizde Sizlerin de bildiği gibi Mart 2014 Yerel Seçimler yapılacak hemen ardından da Nisan 2014’te Seçimli Genel Kurula gideceğiz. Bu Genel Kurulda Ben Sizlere Konseyimizin 2,5 Yıllık çalışmalarını özetleyeceğim.
Değerli Konutlar Kent Konseyimizin içinde bulunduğumuz Eylül ayında ki 2 etkinliğinden söz etmek istiyorum. 13-14 Eylül tarihlerinde Kırklareli Belediyesi, Kırklareli Bağcılar Birliği, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile birlikte 5. Uluslararası Kırklareli Yayla Bolluk Bereket Hasat ve Bağ Bozumu Şenlikleri’ni gerçekleştirdik. Bizler önce Belediyeden Onur ve Aydın Beyler, Bağcılar Birliğinden Kutbay Benli ve Kırklareli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hakan Keçeçi ile programı düzenledik. Ben Yurt dışına çıktığımdan Şenliklerde bulunamadım benim görevlerimi Kırklareli Kent Konseyi Yürütme Kurulu’ndan Mehmet Özbilen ve Dr. Erol Özkan üstlendi. Kendilerine huzurlarınızda teşekkür ederim. Dönüşte Şenlikler ile ilgili yaptığım araştırmada Kutbay Benli haklı serzenişleriyle karşılaştım. Bir daha böyle aksilikler olmayacak. Genel intibaa olumludur.
2. etkiliğimiz ise bugünkü Genel Kuruldur. Önce ki Genel Kurullarımızda 10’un üzerinde projeler ile karşınıza çıkarken bugün yalnız 4 proje karşınızdayız. Proje azlığının sebebi Bence bazı çalışma gruplarının toplanamaması dolayısıyla proje üretememesidir. Bunda daha önce Belediye Meclisinden geçen projelerimizin çoğunun uygulanmaması Bizlerin çalışma şevkini kırdığı kanaatindeyim. Bu duygu ve düşünceler ile hepinizi saygı ile selamlarım.”
* Kırklareli Kent Konseyi’nin 4 Projesi Kırklareli Belediye Meclisi’nden onay bekliyor
Yapılan açılaş konuşmasının ardından Kırklareli Kent Konseyi Kültür ve Sanat Çalışma Grubu Üyeleri tarafından hazırlanan 4 yeni projenin tanıtımına geçildi.
Proje 1: “Kırklareli Etnografya Müzesi Kurulması” Münür Saygın ve Hasan Argaç tarafından hazırlanan projeyi Hasan Argaç tanıttı.
Proje 2: “Toplumumuzda Hoşgörü Kültürünün Yaygınlaştırılması” Münür Saygın ve Nevzat Canan tarafından hazırlanan projeyi Nevzat Canan tanıttı.
Proje 3: “Şehrimizdeki Evsel Atıkların Tasnifi ve Değerlendirilmesi” Münür Saygın ve Mehmet Özbilen tarafından hazırlanan projeyi Mehmet Özbilen tanıttı.
Proje 4: “İlimizde Tarihi Değer Taşıyan Yapıların Tanıtım Kitabı” Münür Saygın ve Nevzat Canan tarafından hazırlanan projeyi Münür Saygın tanıttı.
Projelerin tanıtılması ve projelerin üyeler taragından müzakere edilerek oybirliği ile kabul edilmesinin ardından Olağan Genel Kurul Toplantısı dilek ve temennilerin alınması ile sona erdi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here