Kırklareli Kent Konseyi yeni binasına taşındı

12
Kırklareli Kent Konseyi yeni Hizmet Binasını Karakaş Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi Kalender Apartmanı’na taşıdı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Kent Konseyi yeni Hizmet Binasını Karakaş Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi Kalender Apartmanı’na taşıdı.
Hizmet binası 24 Ekim Cuma günü saat 14.00’te Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, çok sayıda protokol üyesi ile halkın katılımıyla açıldı. Belediye Başkanı Kesimoğlu Ve Vali Civelek, Birlikte kurdele keserek Kent Konseyi yeni hizmet binasının açılışını yaptı. 
Başkan Kesimoğlu açılış Konuşması yaparak şunları söyledi;
“Bugün çok güzel bir birlikteliği paylaşmak üzere buradayız.  Biz 30 Mart’ta yola çıkarken bu kenti birlikte yöneteceğimizi ve birlikte büyüteceğimizi ifade etmiştik.  Akıllı insan kendi aklını kullanır, daha akıllı insan başkalarının’ da aklını kullanandır. Bu çerçevede ortak aklı kullanarak bu kenti sivil toplum örgütleri ile birlikte yönetmeyi hedefledik. Kentimizi modern bir kente dönüştürmek için yola çıktık. Bu kapsamda kent konseyimize sahip çıkıyoruz, sivil toplum örgütlerimiz temsilcilerinin de yer aldığı kent konseyimiz, ilimizin sağlıklı büyümesi, için şeffaf, hesap verebilir yönetim anlayışını sergilemek v e daha rahat, daha Sağlıklı, daha çevreye duyarlı bir Kırklareli’yi nasıl inşa ederiz, oluşturabiliriz düşüncesiyle, hareket ederek çok güzel projeler üretiyor. Bizde Belediye olarak her türlü imkânları kendilerine sunarak, tam destekçileriyiz”
Başkan, sözü Vali Esengül Civelek’e verdi. Vali Civelek; “2007 Yılından bu yana kent yönetimlerine katkıda bulunan,  kentin geleceğini planlayan, daha sağlıklı, daha mutlu, daha huzurlu, daha kaliteli, kent değerleri geliştirilmiş, yaşanılabilir bir kent oluşturulması sürecinde, gerçekleştirilen tüm çalışmaları için kent konseyimize çok teşekkür ediyorum. Başarılı ve değerli çalışmalarının, yeni hizmet binasında da devam etmesini temenni ediyorum. Başta Belediye Başkanıma ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Kent konseyi yeni hizmet Binasının İlimize Ve Halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 
Kent konseyi başkanı, Aydın Karakoç yaptığı açıklamasında şunları dile getirdi; “Kent Konseyi olarak, amacımız, sivil toplum örgütleri ile birlikte Kırklareli Belediyesinin ortak çalışmasını örebilmek. Kırklareli’nin gelişmesine her yönden katkı sağlayabilmek. Her kesimin, bilgi ve ilgi alanı farklıdır, bu bilgi ve ilgi alanlarını bir araya toplayarak, kentimiz için Olumlu bir adım atmış olacağız. Her türlü faaliyetlerde bulunmak ve halkımıza, kentimize hizmet edeceğiz her kesimden, Kırklareli’mizi daha yaşanılabilir bir şehir yapacağımıza inanıyorum.” (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here