Kırklareli Kent Konseyi Kırklareli merkezine TOKİ konutu istemiyor

17
*Kırklareli Kent Konseyi 2011 Yılı 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda
Hastane yerleşim alanlarının TOKİ tarafından konut alanı olarak
değerlendirilmemesi yönünde Kent Konseyi olarak imza kampanyası
başlatılması kararı alacak.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Kent Konseyi 2011 Yılı 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı 27 Ocak 2011 Perşembe günü yapıldı. Saat 15.00’da Kırklareli İl Halk Kütüphanesi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Nurcan Tezer, Kent Konseyi Genel Sekreteri Ü. Onur Koçtürk Gençlik Meclisi Başkanı Cenk Karaca, Kadın Meclisi Başkanı Aysun Eyüboğlu Erşen ile üyeler katıldı.
Yapılan toplantıda sonradan oy birliği ile eklenen madde olan Hastane yerleşim alanlarının TOKİ tarafından konut alanı olarak değerlendirilmemesi yönünde Kırklareli Kent Konseyi tarafından imza kampanyası başlatılması maddesi görüşüldü.
Konu ile ilgili bilgi vermek için toplantıya Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü adına katılan Zuhal Tarcan, Sağlık Bakanlığı ile TOKİ arasında yapılan anlaşma sonucu bazı şehirlerde eski hastanelerin yerine yeni bina yapıldığını, bu kapsamda Kırklareli’de şimdiki Devlet ve Eski SSK Hastanesi yerlerini alan TOKİ’nin yeni hastaneyi Çamlık mevkiine yapacağını, mevcut Hastane yerlerine de konutlar yapılması yönünde söylemlerin dolaştığını ifade etti.
Kırklareli Kent Konseyi üyesi Erol Özkan; “TOKİ bu alanlara konut yapmak istiyor. Bizim amacımız kamuoyu oluşturup bu duruma tepki göstermektir.” şeklinde konuşarak TOKİ’nin bu alana konut yapmasını engelleme çalışmalarına şimdiden başlanılması gerektiğini ifade etti. Bir diğer üye Hüseyin Kahraman söz alarak bu durumun ancak yasal mücadele ile engellene bileceğini belirtti. Madde yürütme kuruluna yetki verilmesi kararı alınarak oy birliği ile kabul edildi.
Bir diğer sonradan eklenen madde olan Kaldırım işgalleri ve tabelaların standart hale getirilmesi için Kırklareli Kent Konseyi tarafından imza kampanyası başlatılması maddesi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
İmar ve Kentleşme Çalışma Grubu’nun önerisi toplantı gündemine eklenerek görüşüldü. Çalışma Grubu’nun önerisi olan Karakaş Mahallesi üzerindeki 1986 ile 1996 tarihleri arasında yapılan bazı yoların eski yapılaşmaya göre yapılması nedeni ile artık sıkıntılar meydana getirdiği belirtilerek, buraların imar değişikliği ihtiyacı ile ilgili maddenin Belediye Meclisi’ne götürülmesi oylamaya sunularak oy birliği ile kabul edildi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here