Kırklareli Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin projeleri uygulanıyor

16
Kırklareli Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin 2013 yılı için üretmiş olduğu projeler, Belediye Meclisi’nin onayından geçtikten sonra uygulanmaya başladı. 
HABER MERKEZİ
İlk proje olan “Bütçemi Yapıyorum” velilere anlatılarak, ilköğretim çağındaki çocuklara harçlık kavramıyla ilgili bilinç uyandırmak ve bütçe yapabilmelerini sağlamak amacıyla bilgilendirme semineri düzenlendi.
Psikolog Fulya Mert tarafından 25 Aralık 2012 Salı günü Cumhuriyet İlköğretim Okulunda ve 27 Aralık 2012 Perşembe günü Atatürk İlköğretim Okulunda düzenlenen seminere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Psikolog Fulya Mert harçlık nedir, neden çocuklara harçlık verilir, harçlık ödül değildir ve tehdit aracı olamaz, harçlık bilinci, hangi sıklıkla harçlık verilmelidir, harçlığın kazanımları konu başlıklarını anlattı. 
2013 yılında; “Ergenlik dönemi iletişim söyleşileri”, “Sağlığımla İlgileniyorum”, “Haklarımı Biliyorum”, “Kırklareli’de Kadın ve Sanat”, “Kadın Söyleşileri”, “3. Kadın Etkinlikleri” isimli projeler hakkında bilgilendirme daha sonra ayrıntılı şekilde yapılacak. (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.