Kırklareli Kayaspor Halı Saha Turnuvası Kupası sahibini buldu

14
Kırklareli Kayaspor tarafından düzenlenen Halı Saha Turnuvası 1 Temmuz 2011 Cuma akşamı Kırklareli Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Halı Sahasında gerçekleşen final müsabakası ile sona erdi.
HABER MERKEZİ
20 takımın katılımı ile 13 Haziran 2011 tarihinde başlayıp toplam 13 gün süren ve 48 karşılaşma sonunda finale kalan 39 takımı ve Gençlergücü takımı final müsabakası gerçekleştirdi. Çok çetin geçen müsabakanın sonunda gülen taraf 39 takımı oldu. Karşılaşmada 39 takımı Gençlergücü takımını 5-0’lık skor ile mağlup etti.
Çeyrek final maçlarında karşı karşıya gelen Kulis Kumpas takımı, Güneş Optik takımını 8-5, 39 takımı, Bozkurtlar takımını 13-2, Spartaküs takımı, Çözüm Bilgisayar takımını 4-3 Gençlergücü takımı, Poyraz takımını 5-2 ile yendi.
Yarı finale kalan 39 takımı, Kulis Kumpas takımını 7-2, Gençlergücü takımı, Spartaküs takımını 4-3 yendi. Bu mücadeleler sonunda final müsabakasında karşı karşıya gelen 39 ile Gençlergücü takımı muhteşem bir futbol resitali sahnelediler. Mücadele sonunda galibiyet 5-0’lık skor ile 39 takımının oldu.
Karşılaşma sonunda kupa töreni yapıldı. Törende Kırklareli Kayaspor Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Aydemir bir konuşama yaparak şunları kaydetti;
“Öncelikle turnuvaya katılan tüm takımlara teşekkür ediyorum. Bu yıl ilk defa düzenlemiş olduğumuz bu turnuvada çok keyifli ve zorlu maçlar izlerdik. Turnuvanın iyi ve güzel tarafları, eksik yönlerinden fazlaydı. Eksiklerimizi de anlayış ile karşılamanızı bekliyorum. Amacımız halı sahada oynayan arkadaşların bir lig havasını yaşamaları dostluk ve arkadaşlığın pekişmesidir. Bu turnuvada bize sponsor olarak destek verenlere sonsuz teşekkür ediyorum.”
Kupa törenin devamında turnuvaya katkı sağlayanlara plaketler verildi. Kırklareli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Mali Sekreteri Hikmet Özüne plaketini Kırklareli Kayaspor Alt Yapı Kurulu Üyesi Alaattin Turan takdim etti. Türkiye Futbol Antrenörleri (TÜFAD) Kırklareli Şubesi Başkanı Baki Koçer’e plaketini Kırklareli Kayaspor Yönetim Kurulu Üyesi Şemsettin Ünver takdim etti. Kırklareli Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Alaattin Yerlikaya’ya plaketini Kırklareli Kayaspor Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Aydemir takdim etti.
Müsabakalarda hakem görevini üstlenen Gürkan Tuna’ya plaketini Kırklareli Kayaspor Alt Yapı Kurulu Üyesi Levent Ceylan takdim etti.
Turnuvanın üçüncü olan Spartaküs takımına kupasını Kırklareli Kayaspor Alt Yapı Kurulu Üyesi Muharrem Bağcı takdim etti. İkinci olan Gençlergücü takımına kupası, madalyaları ve formalarını Kırklareli Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Alaattin Yerlikaya ve Kırklareli Kayaspor Alt Yapı Kurulu Üyesi Necdet Yılmaz takdim etti.
Turnuvanın galibi olan 39 takımına kupası, madalyaları ve formalarını Türkiye Futbol Antrenörleri (TÜFAD) Kırklareli Şubesi Başkanı Baki Koçer ve Kırklareli Kayaspor Alt Yapı Kurulu Üyesi Cemal Yapak takdim etti. Kupasını alan 39 takımı sporcuları büyük bir sevinç içinde kupa coşkusu yaşadılar. Törenin sonunda turnuvaya katılan herkes bir hatıra fotoğrafı çektirdi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here