Kırklareli Karadenizliler Derneği’nden Horonlu Hamsi Ziyafeti

17
* Kırklareli Karadenizliler Derneği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin 6’ncısını düzenlediği Geleneksel Hamsi Ziyafeti 19 Ocak 2013 Cumartesi günü yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Ziyafette 500  kilo hamsi tüketildi. Ziyafete katılan Kırklareli Valisi Mustafa Yaman canlı kemençe eşliğinde horon tepti.
HABER MERKEZİ 
Kırklareli Karadenizliler Derneği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği geleneksle hale getirdikleri Hamsi Ziyafeti’ne bu yılda devam ettirdi. 19 Ocak 2013 Cumartesi günü 14.00-20.00 saatleri arasında dernek lokali binasında verilen Hamsi Ziyafeti’ne katılım yoğun oldu. 
Dernek Başkanı Ali Ayçin ile Yönetim Kurulu Üyeleri’nin ev sahipliği yaptığı hamsi ziyafetine; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman,  CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Dernek Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan Karadenizliler ile vatandaşlar katıldı.
* 500 kilo Hamsi ikram edildi
Kırklareli Karadenizliler Derneği binasında yapılan ziyafette konuklara 500 kilo Hamsi ikram edildi. Kırklareli Karadenizliler Derneği Başkanı Ali Ayçin ve yönetimi mangalda elleriyle pişirdiği hamsileri büyük bir ev sahipliği örneği göstererek gelen konuklara ikram etti. Mangalda pişen lezzetli hamsiler konuklardan tam not aldı. 
* Kırklareli Valisi Yaman Horon tepti
Konuklarına lezzetli hamsi ziyafeti veren Kırklareli Karadenizliler Derneği Başkanı Salim Küçük yaptığı açıklamasında; “Dernek olarak her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz hamsi ziyafetinin 6’ncısını düzenliyoruz. Konuklarımıza Karadeniz yöremizin geleneklerini burada uygulamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Önemli olan geleneklerimize ve örf adetlerimizi unutmamak. Dernek olarak önümüzdeki yıllarda da Hamsi Ziyafeti vermeye devam edeceğiz. Tüm katılan herkese teşektkür ederiz” dedi.
Düzenlenen etkinlikte kısa birer konuşma yapan Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek ve Kırklareli Belediye Bşakanı Av. Cavit Çağlayan, Karadenizlilerin gelenek ve göreneklerine bağlı olduklarını, çalışkanlıkları ile de takdir topladıklarını belirttiler. 
Yapılan konuşmaların ve yenilen hamsilerin ardından canlı Kemençe eşliğinde Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Dernek Üyesi Karadenizliler ile birlikte Horon tepti. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here