Kırklareli Karadenizliler Derneği’nden Hamsi Ziyafeti

15
Kırklareli Karadenizliler Derneği’nin 3.’sünü düzenlediği Geleneksel Hamsi Ziyafeti 30 Ekim 2011 Pazar günü yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Ziyafette 100  kilo hamsi tüketildi.
HABER MERKEZİ 
Kırklareli Karadenizliler Derneği her yıl geleneksel hale getirdiği Hamsi Ziyafeti’ne bu yılda devam ettirdi. 30 Ekim 2011 Pazar günü 13.00-17.00 saatleri arasında dernek lokali binasında verilen Hamsi Ziyafeti’ne katılım yoğun oldu. 
Dernek Başkanı Salim Küçük, Başkan Yardımcısı Nazım Tutar, Yönetim Kurulu Üyeleri; Durali Veis, Mahmut Seslikaya ve Sebahattin Sağlam’ın ev sahipliği yaptığı hamsi ziyafetine; AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, Kırklareli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel, Dernek Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan Karadenizliler ile vatandaşlar katıldı.
* 100 kilo Hamsi ikram edildi
Kırklareli Karadenizliler Derneği binasında yapılan ziyafette konuklara 100 kilo Hamsi ikram edildi. Kırklareli Karadenizliler Derneği Başkanı Salim Küçük ve yönetimi mangalda elleriyle pişirdiği hamsileri büyük bir ev sahipliği örneği göstererek gelen konuklara ikram etti. Mangalda pişen lezzetli hamsiler konuklardan tam not aldı. 
* 2. Hamsi ziyafeti
Konuklarına lezzetli hamsi ziyafeti veren Kırklareli Karadenizliler Derneği Başkanı Salim Küçük yaptığı açıklamasında; “Dernek olarak her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz hamsi ziyafetinin 3’ncüsünü düzenliyoruz. Konuklarımıza Karadeniz yöremizin geleneklerini burada uygulamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Önemli olan geleneklerimize ve örf adetlerimizi unutmamak. Dernek olarak önümüzdeki yıllarda da Hamsi Ziyafeti vermeye devam edeceğiz” dedi.
Konuklar ise mangalda yapılan Hamsi Ziyafeti için dernek Başkanı Salim Küçük’e teşekkür ettiler. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here