Kırklareli İşkur’dan Girişimci Adayları’na 8 Grup Kurs

13
* Kursiyerler, aldıkları bu sertifika ile iş yeri açabilecek, açtığı iş yeri için KOSGEB’in hibe ve makine ekipman desteklemelerinden yararlanabilecekler.

HABER MERKEZİ
Çalışma ve İş Kurumu Kırklareli İl Müdürlüğü, Kırklareli Üniversitesi ile birlikte “Girişimcilik Kursları” düzenliyor. Kırklareli’de işsiz ve mesleksiz olan kişilere meslek edindirme çalışmalarını büyük bir hızla yürüten İşkur İl Müdürlüğü tarafından Kırklareli merkezde 12 Ağustos 2013 Pazartesi günü başlaması planlanan ve 25 kursiyerin katılacağı 1 grup “Girişimcilik Kursu” için 06 Ağustos 2013 Çarşamba günü Kırklareli İl Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda Kırklareli Üniversitesi Kırklareli Sürekli Eğitim Merkezi (KSEM) Müdür Yardımcısı Öğretim görevlisi Seda Akın, İşkur’dan Süreyya Kılıç, İş ve Meslek Danışmanı Ayşe Sulanç ile KOSGEB Kırklareli İl Müdürlüğü’nden Murat Özdemir tarafından  Kursiyer Seçmeleri yapıldı.
Kursların sonunda başarılı olanlara İŞKUR ve KOESGEB tarafından sertifika verilecek. Kırklareli il merkezindeki kursların Kırklareli Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu’nda gerçekleştirilecek. Girişimcilik Kursları’nda eğitimleri Kırklareli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Rengin Ak ile Yrd. Doç. Dr. Armağan Türk tarafından verilecek. Eğitime katılacakların yeni bir iş kurma fikirlerinin olması, en az ilk okul mezunu ve 18 yaşında veya daha yukarı yaşlarda olmaları gerektiği belirtildi.
Girişimcilik kursları ile ilgili olarak açıklamada bulunan İşkur İl Müdürü Hasan Aksoy, bu kursun ilk etapta 25 kişi ile eğitime başlayacağını, ilk kursa katılamayan kursiyerlerin 26 Ağustos tarihinde yine Kırklareli Merkezde açılacak olan ikinci kursta veya bu yıl açılacak olan diğer kurslarda değerlendirileceğini ifade etti.
Çalışma ve İş Kurumu Kırklareli İl Müdürü Hasan AKSOY açıklamalarında; Girişimcilik Kurslarının, 8 grup olarak Planladığını bu kursların 4 grubunun, İlk grubunun 12.08.2013tarihinde,ikinci grubunun 26.08.2013 tarihinde,üçüncü grubunun 09.09.2013 tarihinde,son grubunun ise 23.09.2013, tarihinde Kırklareli Merkezde,Lüleburgaz İlçesinde açılacak olan 2 grup kurstan İlk grubunun 12.08.2013 tarihinde, ikinci grubun ise23.09.2013 tarihinde  Lüleburgaz İlçesinde açılacağını,1 grup Girişimcilik kursunun ise 26.08.2013tarihinde Vize ilçesinde açılacağını, Pınarhisar için planlanan 1 grubun ise 09.09.2013 tarihinde Pınarhisar Cezaevinde hükümlü ve tutuklulara yönelik olarak açılmasına karar verildiğini, İlimizde kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarının Çalışma ve İş Kurumu Kırklareli İl Müdürlüğü ile  İşkur Lüleburgaz Hizmet Merkezine müracaat etmelerinin gerektiğini belirterek bu kursların Teorik eğitimlerinin 10 gün süreceğini, kursa katılan kursiyerlere günlük 20 TL’sı tutarında para ödeneceğini, kursu başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlere bitirme belgesi ve KOSGEB tarafından sertifika verileceğini söyledi. (Savaş Eskici).

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here