“Kırklareli inşallah aradığını bulur”

15
* 20 Eylül 2010’da başladığı Kırklareli Valiliği görevinden 16 Aralık 2010’da Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile Merkez Valiliği’ne alınan Muammer Muşmal 04 Ocak 2011 Salı günü Kırklareli’ye veda etti.


HABER MERKEZİ
Elazığ Valiliği’nden Kırklareli Valiliği’ne atandığı 20 Eylül 2010 tarihinden itibaren, insanlara yaklaşımları ve kurduğu muhabbetler ile tüm Kırklareli halkının gönlünde taht kuran Vali Muammer Muşmal, 16 Aralık 2010 günü Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile Merkez Valiliği’ne alınırken, yerine de Isparta Valisi Ali Haydar Öner atanmıştı.
Kararın Resmi Gazete’de çıkmasının ardından ayrılış hazırlıklarına başlayan Vali Muşmal, bu hazırlıklarını tamamlayarak 04 Ocak 2011 Salı günü saat 16.30’da Valilik Binası önünde düzenlenen törenle Kırklareli’ye veda etti.
Düzenlenen veda törenine; Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Bingöl, Adalet Komisyonu Başkanı Abdurrahman Yılmaz başta olmak üzere Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile Valilik personeli katıldı.
Valilik makamından çıkan Vali Muşmal ilk olarak Valilik personeli ile vedalaşarak bugüne kadar yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Daha sonra bina önüne çıkan Vali Muşmal, herkesle tek tek vedalaşarak helallik istedi.
Kırklareli’de uzun süre hizmet yapmak istediğini ancak kısmetin buraya kadar olmuş olduğunu belirten Vali Muşmal; “Gönül isterdi ki daha uzun süre hizmet yapalım. Ancak kısmet buraya kadarmış. Kırklareli en iyilere layık. İnşallah aradığını bulur” dedi.
Daha sonra Polis Tören Mangası’nı selamlayan Vali Muşmal aracına binerek Kırklareli’den ayrıldı. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here