Kırklareli İmam-Hatip Lisesi Mezunları Pazar günü buluştu

38
* Kırklareli İmam Hatip Lisesi Mezunları ve mensupları derneği (KİMDER) ve Kırklareli Anadolu imam Hatip Lisesi Müdürlüğünün düzenlediği, Kırklareli İmam-Hatip Lisesi Mezunlar Günü 31 Ağustos 2014 Pazar günü yapıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İmam-Hatip Lisesi 1969 yılında Eğitim-Öğretime başladı. Çok sayıda mezun veren İmam-Hatip Lisesi yıllardan beri gelenek haline getirdiği mezunlar günün bu yılda coşku ve kalabalıkla kutladı. Mezunlar gününe çok sayıda Mezun ve Mensup katıldı. Katılanlar arasında, okulun önceki Müdürlerinden, Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Kırklareli İl Müftüsü İsmail Bayrak, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Usta ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yücel Karışmaz katıldı.
Mezunlar Günü programı, selamlama Konuşmaları için, Kırklareli Halk Eğitim Merkezi salonunda toplandı. Okulun eski Mezunların Ahmet Peker’in kuran okumasıyla başlayan program, KİMDER Başkanı Yasin Çakırel, Okul Müdürü Necmi Şimşek, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya eserin konuşmalarıyla devam etti. Mezunlar, Okulda yaşadıkları İlginç anılardan paylaştı.
KİMDER Başkanı Çakırel, Konuşmasında;  imam Hatip Liselerinin öneminden Bahsetti.  Dernek olarak yaptıkları faaliyetlerden de bahseden Çakırel; “Trakya Bölgesindeki İmam Hatip okulları Müdürlerini Kırklareli İmam Hatip Lisesinde toplayarak, İmam hatip Okulları için neler yapabiliriz, daha kaliteli, Özgün bir eğitim verebilmek için neler yapabiliriz diye istişareler yaptık” dedi. 
Okul Müdürü Necmi Şimşek, Konuşmasında; “Okulumuz kayıt yaptıran, tercih eden öğrenci sayısı arttı, bunun sebebi de, geçen yıllarda yaptığımız çalışmalardır, Okulumuzun Tiyatro ekibi Güneydoğu Turu’na giderek ve önceki Başbakanımız Şimdiki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve çok sayıda Millet Vekilinin katıldığı, İmam Hatip Okulları derneği ÖNDER’in düzenlediği Kutlu Doğum programına katılmamız ve bu Yıl kurduğumuz Semazen gurubuyla yapılan çalışmalarla okulumuza ilgi arttı.” 
Milli Eğitim Müdürü Korkmaz yaptığı konuşmasında; “Bende bir İmam-Hatip Lisesi mezunuyum ve bundan gurur duyuyorum. Kırklareli İmam hatip Lisesi Çok başarılı projelere imza attı, buda beni onurlandırdı. Kırklareli il Genelinde bin 111 imam hatip öğrencisi var. İnşallah bu sayıyı önümüzdeki yıllarda 2 bin 222 ve 3 bin 333 sayılarına ulaşacağını umuyorum” dedi.
Okulun Önceki Müdürlerinden,  
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser; “Kırklareli İmam-Hatip Lisesi’nde 21 yıl görev yaptım ve çok mutluyum ve meslek hayatımın en verimli en güzel günleri orada geçti. İmam-Hatipli olmak ve onu yaşamak, bir sevdadır. Yeni Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da bir İmam-Hatipli olarak bu sevda ile yaşamakta ve makamını hizmetlerini bu sevdayı yaşayarak devam ettirmekte” dedi. 
Okul mezunlarından ve öğretmenlerinden hayatını kaybedenler için Hatim Duası yapıldı.  Kırklareli İmam-Hatip Lisesi Yemekhanesi’nde yemek ikramı verildi. Mezunlar Okul bahçesinde arkadaşlarıyla hasret giderdi. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here