Kırklareli ilk ve tek Kapalı Yüzme Havuzu hizmete açıldı

18
Fen Bilimleri Eğitim Kurumları Kırklareli Koleji’nin Dereköy Yolu üzerindeki binasında Kırklareli’nin ilk ve tek Kapalı Yüzme Havuzu düzenlenen tören ile hizmete açıldı.
HABER MERKEZİ
Fen Bilimleri Eğitim Kurumları Kırklareli Koleji’nin Dereköy Yolu üzerindeki binasında Kırklareli’nin ilk ve tek Kapalı Yüzme Havuzu düzenlenen tören ile hizmete açıldı.
18 Nisan 2014 Cuma günü saat 15.00’te düzenlenen açılış törenine; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli İl Jandarma Komutanı Kd. Alb Ömer Lütfi Mor, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Fikret Macit, Yusuf Usta, Şube Müdürü Ahmet Uzun, Fen Bilimleri Eğitim Kurumları Kurucusu Nazmi Arıkan Kırklareli Koleji Kurucu Ortakları; Cüneyt Sıvacılar, Zafer Tabak, Derya Bulut, Arda Kolcular ile öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
* Arıkan; “Yüzme Havuzum Kırklareli halkına da açık olacak”
Açılış konuşmasını yapan Kolej Müdürü Güney Filiz, böyle bir tesisi ilk defa Kırklareli’ye kazandırmış olmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını belirterek sözü Fen Bilimleri Eğitim Kurumları Kurucusu Nazmi Arıkan’a bıraktı. Arıkan Kırklareli’de bu Kolejin açılışını yaptıklarında kendilerine başta Kırklareli Valisi olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşların destek olmasının kendilerini hizmet verme konusunda daha da azimlendirdiğini belirterek; “Biz buraya bu kurumumuzu açtığımızda eğitim ile birlikte öğrencilerimizi sosyal aktivitelerle hayata hazırlayacağımızı taahhüt etmiştik. Bu taahhütlerimizi düzenlediğimiz sosyal etkinliklerimizle herkese gösteriyoruz. Bugünde burada Kırklareli’de ilk ve tek olan Kapalı Yüzme Havuzu’nun açılışını yapıyoruz. Havuzumuz eğitim-öğretim saatlerinde öğrencilerimize hizmet vereceği gibi, öğrencilerimizin okulda olmadığı zamanlarda Kırklareli halkına da hizmet verecektir. Çünkü Kırklareli’de Kapalı Yüzme Havuzu hiç yok. Açılışımıza gösterdiğiniz ilgiden dolayı hepinize teşekkür ederim.”
* Vali Yaman; “Bu sosyal tesisimizin başarılı olan öğrencilerimizin daha da başarılı olmasına katkıda bulunacağına inanıyorum”
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman Kırklareli’nin özellikle Spor Tesisleri’nin açılışı bakımından 2014 Yılı’nı yoğun geçireceğini belirterek şunları kaydetti:
“Eğitim ve öğretim ile sosyal donatıları bakımından bu okulumuz başarılı bir okulumuzdur. 2014 yılı ilimizde Spor Alanları’nın açılması bakımından şanslı bir yıl olacak. Özellikle de yüzme sporu yapanlar için. Bilindiği üzere ilimizde sadece Polis Sosyal Tesislerimizde Yüzme Havuzu vardı. Daha sonra Turizm ve Otelcilik Lisemizin bahçesine bir havuz yaptık. Bilgiç Otel’de şu anda havuz yapmak için çalışıyor. İlk olarak da burası Kapalı Yüzme Havuzu oldu.  Bir adet Kapalı Yüzme Havuzumuz da birkaç ay sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün bünyesinde açılacak. Gençlik Merkezi inşaatı ile birlikte tamamlanmak üzere.  Bu sosyal tesislerimizin başarılı olan öğrencilerimizin daha da başarılı olmasına katkıda bulunacağına inanıyorum. Burasının hizmete açılmasında büyük emekleri olan başta kurucumuz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.”
Konuşmaların ardından Kapalı Yüzme Havuzu’nun açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi. Kurdele kesiminin ardından Antrenörler Dilek Yalçın ile Murat Sordu’nun gözetiminde öğrenciler Serbest Stil’de Kulvar Tamamlama Yüzüşü gerçekleştirdiler. Program kokteyl ile sona erdi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here