Kırklareli İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Fatih Selvi;

51
“Kırklareli’de Sağlık Alanı’nda olumlu gelişmeler yaşanıyor”
HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Edirne Milletvekili Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun Sağlık Bakanı olması ile birlikte Trakya’daki illerde Sağlık Alanı’nda gözle görülür olumlu etkiler olmaya başladı. Bu olumlu etkileşimden Kırklareli’de payını alarak, uzun yıllardan beridir büyük bir eksiklikleri hissedilen Devlet Hastaneleri ile Sağlık Merkezleri’nin temelleri birer birer atılırken, kimilerinin açılışları yapılarak hizmete girdi.
Kırklareli İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Fatih Selvi Kırklareli’de Sağlık Alanı’nda yaşanan olumlu gelişmelerle ilgili olarak verdiği bilgilerde şunları kaydetti:
“Ambulans Filomuza geçtiğimiz yıl Mart Ayı’nda 4 adet, 2014 yılı içerisinde 6 adet Acil Yardım Ambulansı ve 1 adet Yoğun Bakım/Obez Ambulansı katıldı. İlimizde 112 Acil Sağlık Hizmetleri’nde kullanılmakta olan 3 adet Kar Paletli, 1 adet Yoğun Bakım/Obez Ambulansı olmak üzere 36 adet Ambulansımız mevcuttur. 2013 yılı içerisinde 20 bin 288 vakaya bu ambulanslarımız ile hizmet verdik.
Vize İlçemize bağlı Kıyıköy Beldemizdeki 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu 17 Mart 2014 tarihinde açılarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Bunun yanında Demirköy İlçemiz 2 No.lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuzda 01 Mart 2014 tarihinde hizmete girerek 7 gün 24 saat kesintisiz olarak vatandaşımızın hizmetindedir. 
Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, kurum, kuruluş temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin yönetici ve temsilcileri ile vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla 05 Mart 2014 günü Babaeski İlçemizde düzenlenen törenle, 5 bin 20 metrekare oturum alanı, 16 bin 547 metrekare kapalı alan, 23 bin 505 metrekare arsa alanı üzerinde hizmet veremekte olan 100 Yatak kapasiteli modern görünümlü ve son teknolojik donanıma sahip Babaeski Devlet Haestanesi açılarak hizmet vermeye başladı.
Aynı gün Babaeski’de açılışın ardından Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan ve beraberindekiler Kırklareli il merkezi Hamidiye Mahallesi’nde 63 bin 400 metrekare açık alan içerisinde toplam 42 bin 238 metrekare kapalı inşaat alanı, 310 araçlık Otopark ve 250 Yatak kapasiteli Kırklareli Devlet Hastanesi ile 20 Ünitli Kırklareli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin temelini attı.
Lüleburgaz İlçesi 300 Yataklı Devlet Hastanesi’nin projesi tamamlanmış olup ihale aşamasındadır. Lüleburgaz İlçesi Devlet Hastanesi Acil Ek Binası inşaatı 495 metrekare oturum alanı, bin metrekare kapalı alan, toplam bin 540 metrekare alan üzerinde yapılmakta olap, tamamlanma aşamasındadır. Lüleburgaz İlçesi 20 Ünitli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin (ADSM) Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nin inşa edileceği alan üzerine yapılması için Bakanlığımıza teklifte bulunulmuş olup, Bakanlığımızca 2014 Yılı Yatırım Programı’na alınmıştır.
Demirköy 10 Yataklı Entegre Hastane Sağlık Birimi; Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, 112 ASHİ ve 10 Yataklı Entegre Hastane yapımı için Bakanlığımız tarafından projeler tamamlanma aşamasındadır. Pınarhisar İlçesi 30 Yataklı Devlet Hastanesi inşaatı ihalesi 204 Şubat 2014 tarihinde yapılmış olup, ihale süreci sürmektedir.” (Savaş Eskici)  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here