Kırklareli İl Pandemi İzleme Kurulu Değerlendirme Toplantısı yapıldı

11
Kırklareli İl Pandemi İzleme Kurulu Değerlendirme Toplantısı, Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu başkanlığında, 10 Aralık 2009 Perşembe günü Valilik Toplantı Salonu’nda yapıldı


HABER MERKEZİ

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sağlık Müdür Vekili Dr. M. Bülent Onuk, İl Pandemi İzleme Kurulu Değerlendirme Toplantısının amacının, Pandemi ile ilgili İl düzeyinde yapılan çalışmaların bilimsel ve idari gerekliliklere uygun şekilde yürütülmesini sağlamak olduğunu belirtti.
Toplantıda, Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Çiğdem Cerit,  Pandemik A(H1N1) gribinin dünyada, ülkemizde ve ilimizde ki son durumlar ile İlimizde yapılan ve yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Pandemik A(H1N1) gribinin 15 Kasım 2009 tarihi itibari ile Türkiye genelinde her ilde görüldüğünü belirten Dr. Cerit, Pandemi durumunda Kırklareli’nde Seyyar Hastane, Hasta Bakım Merkezlerinin kurulacağını, ayrıca Pandemide İlaç ve Aşı Öncelikli 106 bin grubun tespit edildiğini belirtti.
İl Pandemi İzleme Kurulu Değerlendirme Toplantısına; Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, İl Jandarma Alay Komutanına Jandarma Albay Mehmet Yiğit, Vali Yardımcısı Volkan Köksal, İl Emniyet Müdürü M. Behzat Canbazoğlu, Lüleburgaz  Kaymakamı Lütfullah Gürsoy, Babaeski Kaymakamı Mustafa Demir, Vize Kaymakamı Savaş Ünlü, Pınarhisar Kaymakamı Mevlüt Özmen, İl Milli Eğitim Müdürü Ziya Eser, Sağlık Müdür Vekili Dr. M. Bülent Onuk, Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Çiğdem Pandemik ve Kırklareli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Metin Kurtoğlu ile Enfeksiyon, Çocuk ve Göğüs Hastalıkları Uzmanları katıldı. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here