Kırklareli İl Özel İdaresi – Trakya Kalkınma Ajansı işbirliği ile Atıl haldeki Şeker Fabrikası Depoları Cazibe Merkezi’ne dönüşecek

21
Kırklareli İl Özel İdaresi tarafından 2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Mali Destek Programı kapsamında Kalkınma Ajansı’na sunulan “Şeker Fabrikası Depolarının Cazibe Merkezine Dönüşüm Projesi” hibe almaya hak kazandı. 
HABER MERKEZİ
Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
“20 Aralık 2011 tarihinde sözleşme imzalayan Kırklareli İl Özel İdaresi 3 aylık projesini tamamladı. Mevcut alanın proje çizimlerini gerçekleştirdi. Mimari Projeleri çizilen mevcut alanı, Kırklareli İl Özel İdaresi Çok Amaçlı Salon, Sanat Atölyesi, Araştırma Merkezi, Spor Merkezi, Restaurant olarak değerlendirecek, açık alanda ise Anfi Tiyatro ve Yürüyüş Yolu için düzenlemeler yapacak. İl Özel İdare Kırklareli şehir merkezindeki 6 bin 650 m2’lik alanı kaplayan atıl haldeki Şeker Fabrikası Depoları’nı yok olmaktan kurtararak şehre kazandıracak. Bunun ilk aşaması olan Mimari Projeleri’ni de Kalkınma Ajansı’ndan aldığı destek ile tamamladı.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here