Kırklareli İl Özel İdaresi bayramlaştı

10
Kırklareli İl Özel İdaresinde, Kurban Bayramı tatili dönüşü, 21 Ekim 2013 Pazartesi günü geleneksel bayramlaşma sabah saat 08.00’de İl Özel İdaresi hizmet birimleri binasındaki işçi ve memur personelle başladı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Özel İdaresinde, Kurban Bayramı tatili dönüşü, 21 Ekim 2013 Pazartesi günü geleneksel bayramlaşma sabah saat 08.00’de İl Özel İdaresi hizmet birimleri binasındaki işçi ve memur personelle başladı. Saat 09.30’da  merkez binada bulunan işçi ve memur personelle yapılan bayramlaşmada Genel Sekreter Ziya Eser  tüm personelin bayramlarını kutlayarak sağlık ve başarı diledi.
Genel Sekreter Ziya Eser; “Özel İdaremizin değerli çalışanları, değerli mesai arkadaşlarım, öncelikle sizlerin geçmiş kurban bayramını kutluyorum. Bu bayramlar hepimizin bildiği gibi esasında birliğimizin, beraberliğimizin, düzenimizin, ağız tadımızın, kucaklaşmanın, kardeşliğin, aile dostluğunun daha çok pekiştirildiği, bir araya gelindiği, büyüklerin ziyaret edildiği, hatta varsa dargınların barıştığı günlerdir. Biz de bu vesileyle geleneksel olarak her bayram olduğu gibi bayram tatili dönüşü, hem hizmet birimlerinde hem de İdari binamızda bulunan çalışanlarımızla bir araya geliyoruz. Arkadaşlar bu bayramlar bizlere, ailemizde olduğu kadar yaşadığımız çevrede, çalıştığımız ortamda da aynı şekilde insanların eksiklerini, kusurlarını bir tarafa bırakarak, kendimizin de eksiğimizin, kusurumuzun olduğunu bilerek hareket edip, daha iyi kaynaşmanın, daha iyi birleşmenin, daha iyi kusurları örtmenin yani birlik, beraberlik içerisinde arkadaşlık ve kardeşliklerin daha çok güçlenmesi gerektiğini hatırlatıyor. Bu güzel bir araya gelme geleneğimiz devam edecektir. Bundan dolayı mutluyuz, gururluyuz. Ne güzel ki biz, bir araya geliyoruz. Ülkemiz için de, biliyorsunuz her an iç ve dış düşmanlar sürekli birliği, beraberliği, huzuru bozmak için ellerinden ne gelirse yapıyorlar. Bizim hiç kimsenin, hiçbir kurumun, hiçbir devletin, hiçbir müessesenin huzurunda, birliğinde, beraberliğinde, refahında gözümüz yok. Hatta tüm insanlık aleminin, bütün dünya insanlarının huzurlu ve mutlu olmasını istiyoruz. Bizim duamız, temennimiz, bakışımız, duruşumuz budur. İnsana yakışan, insanlığa yakışan esasında budur. Büyüklerin dediği gibi Dünyaya kavga etmek için gelmedik. Maksadımız sevmektir, sevilmektir. Bundan sonraki günlerinizde gerek çalıştığınız bu ortam içerisinde, gerekse kendi çevrenizde, aile düzeninizde sağlıklı, huzurlu, mutlu olmanızı diliyorum. Garibi, fakiri, yoksulu, düşkünü, sakatı, engelliyi, özürlüyü, yaşlıyı, hastayı, akrabayı unutmayın. Kusur aramayın. Bu tür insanların hayır duasını almayı unutmayın. Bu duygu ve düşüncelerle ben, idaremizin siz değerli çalışanlarının, tekrar geçmiş bayramını gönülden kutluyorum ve başarılı çalışmalar diliyorum” diyerek tüm personelle tek tek bayramlaştı. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here