Kırklareli İl Öğrenci Meclisi Başkanı Deniz Özenç oldu

12
Kırklareli’de İl Öğrenci Meclisi Başkanlık Divan Seçimi 04 Aralık 2009 Cuma günü saat 10.30’da Kırklareli İl Milli Eğitim Toplantı Salonu’nda yapıldı.

HABER MERKEZİ

Her ilçeden 5 kişi olmak üzere toplam 40 öğrenciden oluşan Meclis’te seçim Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Seçimlerde önce 1 Başkan, 1 Başkan Vekili ve 2 Katip Üye’den Geçici Divan oluşturuldu. Bunun ardından İl Öğrenci Meclis Üyeleri ant içti. Seçimlere İsmail Eser ve Deniz Özenç ekibiyle başkanlık için katıldı.
Önce adaylardan İsmail Eser kendini ve ekibini tanıttı. İsmail Eser konuşmasında; “Ben daha önce bir ilçede okudum. Bu sebeple ilçelerde olan eğitim sorunlarını biliyorum. Onlara çözüm getireceğim. Seçilirsem Ankara’da Kırklareli’ni en iyi şekilde temsil edeceğim. Bu sebeple desteklerinizi bekliyorum” dedi.
Daha sonra adaylardan Deniz Özenç kendini tanıttı. Özenç konuşmasında; “Tüm öğrenci meclis adaylarının sorunlarını telefon numaralarını aldık. Kendi telefon numaralarımızı da verdik. Sorunları gidermek için buradayız ve bu sorunlara çözüm getireceğiz” dedi.
Daha sonra gizli oy, açık tasnif usulü ile Başkanlık Divanı Seçimi’ne geçildi. Oy verme işleminin tamamlanmasının ardından oy sayımına geçildi. Oyların sayımıyla birlikte Deniz Özenç ve ekibi 32’ye 8 gibi bir üstünlük ile seçimi kazandı.(dy-ub)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here