Kırklareli İl Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyonu işbaşında

7
Kırklareli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Şerafettin Uçar, Vali Yardımcısı İsmail Gültekin başkanlığında ……
HABER MERKEZİ
Kırklareli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Şerafettin Uçar, Vali Yardımcısı İsmail Gültekin başkanlığında oluşturulan kurulan İl Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyonu, Kurban Bayramı öncesinde çalışmalar yapacağını ifade etti.
Kırklareli İl Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyonu’nun her yıl kurulduğunu ifade eden Uçar; "Komisyon, Kurban Bayramı öncesinde hayvan hastalıklarına karşı gerekli tedbirleri ve ticari faaliyetlerle ilgili birtakım kararlar alıyor. Komisyonun aldığı kararlar mutlak uygulanır ve alınan kararlara uyulmadığı hallerde cezai işlem uygulayabilir" diye konuştu.
Vali Yardımcısı İsmail Gültekin başkanlığında kurulan komisyonda; Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan,  Kırklareli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hakan Keçeci, Kırklareli İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Bozkır, Kırklareli Defterdarı Sacide Şakar ve Kırklareli İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Lütfi Mor yer alıyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here