Kırklareli İl Genel Meclisi’nin gündemi yoğun geçiyor

12
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Eylül Ayı Toplantıları’nın 2. Birleşimi 3 Eylül 2013 Pazartesi günü saat 10.30’da Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Toplantı Salonu’nda yapıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Eylül Ayı Toplantıları’nın 2. Birleşimi 3 Eylül 2013 Pazartesi günü saat 10.30’da Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Toplantı Salonu’nda yapıldı.
Gündemin ilk maddesi olan İl Genel Meclisinin 07.06.2013 tarih ve 164 sayılı kararına istinaden, Kırklareli İl Özel İdaresi 2014 Yılı yatırım ve Çalışma Programı taslağında yer alan yatırım teklifleri hakkında, Alt Yapı hizmetleri komisyonunca hazırlanan raporlarının Nail Özden tarafından okunması ile görüşülmelere başlandı. Nail Özden konuya ilişkin detaylı bir rapor okurken başlıca olarak şunlara değindi: “Alt yapı Hizmetleri Komisyonu olarak 36 km stabilize yol, 25 km 1.kat asfalt ve 144 km ikinci asfalt raporda yer alıyor” dedi. Ancak konuya ilişkin rapor’da ilçelerde bazı yolların daha dahil edilmesi yönünde görüş bildirdi üyeler. Bunun üzerine Nail Özden konun bugünkü oturumda tüm bölgelerde bulunan dahil edilmesi gereken yolların isimlerini üyelerin kendisine ulaştırıldıktan sonra yeniden görüşülmesini teklif etti ve karar bugünkü birleşime ertelendi.  
Günün ikinci maddesi ise İl Özel idaresi emrinde sürekli işçi kadrosunda “Düz İşçi” olarak görev yapan Mehmet Özcan’ın emekliye ayrılmalarından dolayı kadrosunun iptal edilmesi teklifini görüştü ve kadronun iptali konusunda oy birliği ile karar verildi. Ayrıca Mehmet Özcan’ın bugüne kadar verdiği emeklerden dolayı kendisine teşekkür edildi. 
Gündemin üçüncü maddesi ise İl Genel Meclisi’nin 02.08.20123 tarih ve 189 sayılı kararına istinaden Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı genel Müdürlüğü tarafından bağışlanan 6.000.000.00 TL ödeneğin Lüleburgaz İlçesinde 24Derslikli Kız Meslek Lisesi Binası yapımında kullanılmak üzere kabul edilmesi hakkındaki “Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler komisyonun raporu okundu ve oy birliği ile kabul edildi. Ayrıca Konu üzerine Komisyon üyeleri ve grup başkan vekilleri TPAO (Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü)’ne bugüne kadar vermiş oldukları hizmetlerden dolayı ayrıca teşekkür ettiler ve ortak bir karar alarak kendilerine bir teşekkür mektubu ve ayrıca ziyarette bulunulacağını dile getirdiler. 
Üçüncü madde görüşüldükten sonra Nail Özden söz alarak konun eğitim olmasından dolayı kendi bölgesi olan Vize ile alakalı olarak şunları söyledi: “Vize’de daha öncesinde Çıraklık Eğitimi olarak kullanılan bir binamız vardı burası daha sonrasında End. Mes.Lisesi olarak vermeye başladı. Ancak daha sonrasında terk edildi ve geçen sene buraya kullanılamaz raporu veridi. Buranın bir an önce yeniden onarılıp kullanıma açılması gerekiyor” dedi. Demokrat Parti Melis üyesi olan Hasan Basri Korkmaz ise burası ile ilgili olarak birçok defa söylemler oldu sözler verildi ancak bir sonuç çıkmadı ve tekrar araştırılması gerektiğini dile getirdi.   
Dördüncü madde olarak ise İl Özel İdaresi’nin 23.08.2013 tarih ve 7250 sayılı, Avcı Gayrimenkul Gel. İnş.Gıda.Tar.Tek. AŞ tarafından Demirköy ilçesi Avcılar köyü ile Pavlivor Çiftliği arasındaki köy yolu ağına alınması teklif edildi. Yapılan açıklamada orasının Köyü yolu ağında bulunmadığı bunun tam aksine mahalle olarak gözüküyor. Bu şekilde sunulduğu takdirde sanki şahsi bir durummuş gibi geldiğinden Alt yapı Komisyonunun incelemesi gerektiğini dile getirdiler ve gerekli komisyona havale edildi. (Serkan Koçtürk)
  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here