Kırklareli İl Genel Meclisi’nde sona yaklaşılıyor

31
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Mart Ayı Toplantıları dün yapılan 3. Birleşim ile devam etti. Saat 11.00’de yoklama ve 2. Birleşime ait tutanak özetinin okunması ile başlayan toplantıda daha sonra gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Mart Ayı Toplantıları dün yapılan 3. Birleşim ile devam etti. Saat 11.00’de yoklama ve 2. Birleşime ait tutanak özetinin okunması ile başlayan toplantıda daha sonra gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.
Kırklareli merkez ilçeye bağlı Bayramdere Köyü’nün köy Yerleşik Alan Sınırları’nın Belirlenmesi teklifi görüşüldü. Görüşme sonunda konunun İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesine ve Cuma günü yapılacak meclis toplantısında tekrardan görüşülmesine karar verildi. İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından hazırlanan; Kırklareli merkez ilçe sınırları içerisindeki Namık Kemal Ersun Kışlası’na ait 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planları üzerindeki park alanına ayrılan arazinin bir kısmının Askeri Alan fonksiyonuna dönüştürülmesi talebi doğrultusunda hazırlanan 1/1000 ölçekli Tadilat Uygulama İmar Planı ve 1/5000 ölçekli Tadilat Nazım İmar Planı Paftaları ile İzah raporları hakkındaki rapor oy birliği ile kabul edildi. Kırklareli merkez ve ilçelerinde bulunan meraların ıslah edilmesi ve kiraya verilmesi konusunun araştırılması ile ilgili Tarım ve Hayvancılık Komisyonu tarafından hazırlanan rapor bugüne kaldı. Demirköy İlçesi Avcılar köyü Muhtarlığı ile Askeri Birliğin içme suyu ihtiyaçlarının müşterek olarak karşılanması maksadı ile kaynak tahsisi yapılması talebi hakkında İçişleri ve Çeşitli İşler Komisyonu ile Göletler ve Su Ürünleri Komisyonu tarafından hazırlanan rapor oybirliği ile kabul edildi. 1/100.000’lik Çevre Düzeni Planlarında Danıştay tarafından iptal edilen 26 madde hakkında meclisin bilgilendirilmesi yönünde İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından hazırlanan rapor bugüne kaldı. 2014 Yılı İl Özel İdaresi Bütçesi’nde Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün altında yer alan Demirköy Halk eğitim Müdürlüğü Cari Harcamaları için ayrılan ödeneğin Birliklere Yardım Tertibi’ne aktarılması ve Demirköy İlçesi Köylerine Hizmet Götürme Birliği hesabına yardım olarak gönderilmesi hususundaki teklif görüşülerek kabul edildi. (Savaş Eskici)  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here