Kırklareli İl Genel Meclisi’nde işler yoluna giriyor

42
* 30 Mart’taki Mahalli İdareler Seçimleri’nin ardından yeni göreve seçilen Kırklareli İl Genel Meclisi Üyeleri birbirlerine alıştıkça, gündemdeki maddelerde uyum içerisinde görüşülüp karara bağlanıyor. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Nisan Ayı 4. Birleşimi 14 Nisan 2014 Pazartesi günü saat 10.30’da Kırklareli Valiliği Atatürk Toplantı Salonu’nda Meclis Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ın başkanlığında toplandı. Meclis Katibi Yeşim Girgin’in Nisan Ayı 3. Birleşimi’ne ait tutanak özetinin okunmasının ardından gündemdeki maddelerin görüşülmesine geçildi.
Gündemin ilk sırasında yer alan Lüleburgaz İlçesi’ne bağlı Müsellim Köyü Mezarlık Mevkii’ndeki 44 bin 600 metrekare yüzölçümlü taşınmaz üzerinde “Süt ve Besi Hayvancılığı Tesisi” kurulması amacı ile hazırlanan 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planları’nın onaylanması teklifi okundu. Teklifin okunmasının ardından CHP Gurup Başkanı Çetin Şinikoğlu’nun bu konunu araştırılması için İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havalesi teklifi oybirliği ile kabul edildi.
Ardından Kofçaz Kaymakamlığı tarafından gönderilen; Kofçaz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde görev alan Hayırsever Mustafa Balkan ile Erdinç Kahraman’ın istifası ile boşalan yerlere yeni isimlerin atanması teklifi görüşüldü. Kofçaz merkez ilçeden Recep Kurt ile Kocatarla Köyü’nden Halit Yaşar’ın bu görevlere getirilmesine oybirliği ile karar verildi.
Babaeski İlçe İnsan Hakları Kurulu’nda görev almak üzere CHP’den Babaeski İl Genel Meclisi Üyesi Sibel Çınar’ın ismi önerildi. Meclis Üyeleri önerilen ismin uygun olduğunu belirterek Sibel Çınar’ın Babaeski İlçe İnsan Hakları Kurulu’nda İl Genel Meclisi’ni temsilen görev almasına oybirliği ile karara bağladılar.
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Nisan Ayı 4. Birleşimi İl Özel İdaresi’nin 2013 yılı iş ve işlemlerine ilişkin Denetim Komisyonu tarafından hazırlanan raporun İl Genel Meclisi Üyeleri’ne okunması ile sona erdi. (Savaş Eskici)   
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.