Kırklareli İl Genel Meclisi yeni binasındaki ilk toplantısını yaptı

20
Eser; “İl Genel Meclisi Üyelerimiz daha iyisine layık”
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi Üyeleri Ekim Ayı Toplantıları’nın 1. Birleşimi’ni 01 Ekim 2014 Çarşamba günü saat 11.00’te Kırklareli İl Özel İdaresi Hizmet Birimleri içerisindeki yeni binasında gerçekleştirdi. Kırklareli İl Genel Meclisi Üyeleri Ekim Ayı Toplantıları’nın ilk birleşimine tam kadro olarak katıldı. 
Ekim Ayı Toplantısı’nın ilk birleşimine katılarak açılış konuşmasını yapan Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, Kırklareli İl Genel Meclisi Üyeleri’nin daha iyi imkanlara sahip yerde görev yapmaya layık olduğunu belirterek şunları kaydetti:
“Bildiğiniz gibi Özel İdaremizin İl Genel Meclis çalışmaları daha önceleri Valiliğimiz Toplantı Salonu’nda, Özel İdare’nin ana hizmet binasındaki çokta korunmuş şartları içermeyen, ortasında direklerle kurulan küçük bir toplantı salonunda yürütülüyordu. Bu göreve başladığımdan itibaren benim hep dikkatimi çekiyordu. Daha önce Milli Eğitim’de çalıştığım yıllarda da Kırklareli’deki İl Genel Meclisi’nin çokta uygun olmadığını belirtiyordum. Ne yapabiliriz diye çalışmalarımızda incelemelerimizde daha önce İl Özel İdaresi’nin deposu olarak kullanılan bu binanın uygun bir restorasyon ile bu hizmeti daha iyi şartlarda verebileceğimizi değerlendirdik. Ve yaptığımız onarım restorasyon çalışması ile bu şuanda ilk toplantınızı icra etmekte olduğunuz salonumuzu hemen bitişiğinde 3 tane çok büyük olmasa da şuan için yetebilecek ölçüde imkanlara göre diyelim Grup Toplantı Odaları, Meclis Başkanı Odası ve bitişiğinde de özellikle İl Genel Meclisi ile İl Encümeni Çalışmaları’nı da yürüten birimlerimizden Yazı İşleri Müdürlüğümüzü taşıdık. Onun yanında da yeni kurduğumuz 2014 yılında Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden ayırarak Emlak İstimlak Müdürlüğü olarak faaliyete soktuğumuz ve işlevini de yeni başlattığımız birimimizi de yine bu bitişiğimize taşıdık, tamamlamak üzereyiz. Tabi ki gönlüm il Genel Meclisimizin çok daha güzel şartlarda olmasını arzu eder, hepimiz arzu ederiz. En azından önceki kıyaslamamıza göre daha iyi şartlarda daha rahat zihnende ruhen de daha rahat bir ortamda çalışılabileceğini düşündüğümüz bu Meclis Salonumuzun ve yanındaki birimlerimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”
Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser’in konuşmasının ardından Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı AV. Cavit Çağlayan tarafından Ekim Ayı Toplantıları’nın 1. Birleşimi açıldı. Eylül Ayı 5. Birleşimi’ne ait tutanak özetinin okunmasının ardından söz alan Grup Başkanları ve Meclis Üyeleri yeni binanın hayırlı olması temennisinde bulunarak, herkesin Kurban Bayramları’nı kutladılar.
Konuşmaların ardından gündemde yer alan maddelerin görüşülmesine geçildi. İl Özel İdaresi’ne atanan personel hakkında İl Genel Meclisi’ne bilgi verildi. İl Özel İdaresi emrinde sürekli işçi kadrosunda Topoğraf olarak görev yapan Salih Müjdat Koçnard’ın emekliye ayrılmasından dolayı kadrosunun iptal edilmesine oybirliği ile karar verildi. İl Özel İdareleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına İlişkin Yönetmeliğin 11. Maddesi gereğince; 2 adet 5. Derece Mühendis Kadrosu’nun 3. Derece ve 1 adet 4. Derece Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Kadrosu’nun 11. Derece olarak boş kadro derece değişikliği yapılması teklifi meclis üyeleri arasında tartışmaya neden oldu. İstenilen aranın ardından yapılan oylamada gündem maddesinin daha geniş kapsamlı incelenerek araştırılması için İçişleri ve Çeşitli İşler Komisyonu’na havale edilmesine oybirliği ile karar verildi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.