Kırklareli İl Genel Meclisi “Mera”lara sahip çıkıyor

15
* Kırklareli İl Genel Meclisi’nin dünkü birleşiminde MHP Lüleburgaz İl Genel Meclis Üyesi Ertuğrul Koç’nu gündeme getirdiği “Meraların Hayvan Çiftlikleri’ne 49 Yıllığına Kiralanması” konusuna tüm meclis üyeleri sahip çıkarak, geniş kapsamlı görüşmek üzere gündeme alındı.
   
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Ağustos Ayı Toplantıları 06 Ağustos 2014 Çarşamba günü 3. Birleşimin yapılması ile devam etti. 2. Birleşimine ait tutanak özetinin oybirliği ile kabul edilmesi ile Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ın başkanlığında başlayan toplantıda gündemde yer alan maddelerin görüşülmesine geçildi.
Gündemde yer alan tekliflerin ilgili komisyonlara havale edilmesi ve gündem maddeleri ile ilgili komisyonların hazırladığı raporların okunarak oybirliği ile kabul edilmesinin ardından Kırklareli il genelindeki tüm kırsal kesimde yaşayan vatandaşları yakından ilgilendiren “Mera” konusu gündeme geldi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lüleburgaz İl Genel Meclisi Üyesi Ertuğrul Koç gündem dışı söz alarak, köylülerin “Mera” konusunda yaşadığı sıkıntıların Kırklareli İl Genel Meclisi tarafından oluşturulacak bir komisyon tarafından araştırarak bir rapor halinde meclise sunulması talebinde bulundu.  
Koç, Lüleburgaz İlçesi’ne bağlı köylerin meralarının buralarda Hayvan Çiftliği İşletmeleri tarafından Bakanlığa dilekçe verilerek, 49 yıllığına kiralanmak istendiğinin kendisine iletildiğini söyledi. Durumun böyle olması halinde bu meraları alacak olanların etrafını çevreleyerek buraları köylülere kullandırmayacağını bununda köylerde hayvancılığın sona ermesine sebep olacağını ifade etti. Bu konuyla ilgili olarak çıkartılan kanunlardan Köy Muhtarları’nın bilgilendirilmesi için Meclis Üyeleri olarak kendilerine de büyük görevler düştüğünü belirten Koç’un bu talebine çevre ve tarım konusunda duyarlılığı ile bilinen CHP Lüleburgaz İl Genel Meclisi Üyesi Gürcan başta olmak üzere tüm meclis üyelerinden destek geldi. Hazırlanan yazılı önerge ile konunun gündeme alınması oybirliği ile kabul edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.