Kırklareli İl Genel Meclisi ince eleyip, sık dokuyor

28
* Kırklareli halkının yararına olacak teklif ve önerileri ince eleyip sık dokuyarak araştıran Kırklareli İl Genel Meclisi’ndeki uyum, Kırklareli’nin isminin “Kırıkkale” ile karıştırılmaması için önemli adımların hep birlikte atılacağı yönünde olumlu sinyaller veriyor.  
HABER MERKEZİ
30 Mart 2014 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin ardından vatandaşların verdiği oylarla Kırklareli İl Genel Meclisi’ni oluşturan üyeler, her geçen ay ortama ısınarak verilen tekliflerin ve alınan kararların o bölgelerde yaşayanların yararına olacak şekilde değerlendiriyorlar. 
Yapılan seçimlerin ardından ilk defa Kırklareli İl Genel Meclisi Üyeliği’ne seçilen yeni üyeler, özellikle Meclis Üyeliği görevinde 2-3 önemdir sürdüren eski üyeler ile Kırklareli Belediye Başkanlığı’ndan sonra şimdi de Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanlığı görevini üstlenen Av. Cavit Çağlayan’ın bilgi ve deneyimlerinden yararlanarak olumlu kararlara imza atıyorlar. Bu durum Ağustos Ayı Toplantıları’nda iyiden iyiye hissettiriyor.
Kırklareli’nin vizyonunu genişleterek modern bir kent haline dönüşmesini, başta Turizm Alanı’nda olmak üzere her alanda yatırımların artarak istihdamın çoğalmasını sağlayacak teklif ve önerilere oybirliği ile karar verirlerken, Kırklareli’nin çevresini, sularını, doğasını ve havasını kirletecek olan teklif ve önerileri de komisyonlara havale ediliyor. Komisyonları oluşturan Meclis Üyeleri de kendilerine havale edilen konuyu her yönüyle ince eleyip sık dokuyarak rapor hazırlıyorlar. Hazırlanan raporlar Meclis Üyeleri’nin görüşüne sunuluyor. 
Kırklareli İl Genel Meclisi Üyeleri, kendilerini verdikleri oylarla temsil etmek için meclise gönderen vatandaşlara karşı sorumluluklarının farkında olarak teklif ve önerilere temkinli yaklaşıyorlar. Her biri alanlarında tecrübeli ve bilgi birikimi yüklü olan Meclis Üyeleri, teklifi veya öneriyi kendi grubundan birisinin vermiş olmasına bile bakmadan çekincesini ortaya koyarak itirazını dile getiriyor. Yapılan oylamalarda red oyu kullanıyor. Bu durumda Meclis Üyeleri’nin üstlendikleri görevin ne kadar önemli ve sorumluluk gerektirdiğinin farkında olduklarını gösteriyor. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.