Kırklareli İl Genel Meclisi ince eleyip sık dokuyor

22
* Kırklareli İl Genel Meclisi Üyeleri başta Meclis Başkanı Av. Cavit Çağlayan olmak üzere gündeme getirilen teklif ve önerileri enine boyuna tartışarak karara bağlıyorlar. Genellikle oybirliği ile alınan kararlar ile Kırklareli adına güzel işlerin yapılacağı sinyalini veriyorlar.
HABER MERKEZİ
2014 Yılı Mahalli İdareler Seçimleri ile Kırklareli İl Genel Meclisi’ne seçilen üyeler, Nisan Ayı’ndan bu yana yaptıkları toplantılarda önlerine gelen gündem maddelerini enine boyuna tartışarak karar alıyorlar. Yapılan görüşmelerin ardından genellikle oybirliği ile alınan kararlar Meclis Üyeleri’nin Kırklareli adına güzel hizmetlere imza atmakta ne kadar istekli olduklarını gösteriyor.
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Ekim Ayı Toplantıları’nın 4. Birleşimi 09 Ekim 2014 Perşembe günü saat 11.00’de İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda bir önceki birleşime ait tutanak özetinin meclis üyelerine dağıtılarak onaylanması ile başladı.
Gündemin ilk maddesinde yer alan İl Özel İdaresi’nin 2015-2019 Yılları’nı kapsayan orta vadeli 5 Yıllık Stratejik Planı teklifi Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Ardından İl Özel İdaresi bünyesinde 2014 Mali Yılı Bütçesinde kurumsal kodda açılmamış olan yeni kurulan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün kurumsal kodunun açılması ve 2014 Yılı İl Özel İdaresi Gider Bütçesi’nin Genel Sekreterlik altında bulunan 2 bin TL. ödeneğin alınarak, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü ile İşletme Müdürlüğü Bütçeleri’ndeki ilgili tertibe aktarılması teklifi görüşüldü. Teklif ile ilgili olarak yetkililer tarafından bilgi aktarılmasının ardından teklif oybirliği ile kabul edildi. Lüleburgaz İlçesi’ne bağlı Büyükkarıştıran Kasabası sınırları içerisindeki 2 adet fidanlık vasfındaki taşınmazın dinlenme ve mesire yeri olarak kullanılmak üzere Büyükkarıştıran Belediyesi’ne kiraya verilmesi teklifi konusunda Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan raporu Sibel Çınar okudu. Raporda belirtildiği gibi sözkonusu alanların Belediye tarafından gerekli işlemlerin yapılması amacıyla 10 yılı geçmeyecek şekilde kiraya verilmesine oybirliği ile karar verildi. Kırklareli İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan 3 odalı Prefabrik Bina’nın Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi konusunda Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu tarafından hazırlanan raporu Çetin Şinikoğlu okudu. Tahsis edilmesi konusunda olumlu yönde hazırlanan rapor yine meclis üyeleri tarafından oybirliği ile kabul edildi. Babaeski İlçesi’ne bağlı Karabayır Köyü’nün 4 Kilometrelik yolunun köy yolu ağından çıkarılarak, envanter değişikliği yapılması yönünde  Altyapı Hizmetleri Komisyonu tarafından hazırlanan rapor Gürkan Umut tarafından okundu. Raporda köy yolunun köy yol ağından çıkarılmasına ve envanterden düşürülmesine gerek olmadığı yönünde hazırlanan rapor meclis üyeleri tarafından oybirliği ile karara bağlandı. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here