Kırklareli İl Genel Meclisi eski ev sahiplerini konuk etti

20
* Kırklareli İl Genel Meclisi Üyeleri Aralık Ayı 3. Birleşimi’nde kendilerini ziyarete gelen geçmiş dönemdeki Kırklareli İl Genel Meclisi Üyeleri’ne ev sahipliği yaptı.
* Kırklareli İl Genel Meclisi Üyeleri Aralık Ayı 3. Birleşimi’nde kendilerini ziyarete gelen geçmiş dönemdeki Kırklareli İl Genel Meclisi Üyeleri’ne ev sahipliği yaptı.
* Birleşimde tartışmalı bir şekilde görüşülen Kırklareli İl Özel İdaresi’ne 37 İşçi Alınması’na CHP ve MHP Grubu “Hayır”, AK Parti Gurubu “Evet” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin 03 Aralık 2014 Çarşamba günü saat 10.30’da gerçekleştirilen 3. Birleşimi’ne; Eski İl Genel Meclis Üyeleri’nden Eski İl Genel Meclisi Başkanı Tuna Soykan, Nail Özden, Selahatin Birkaya, Nedim Olcan, Enver Tuna ve Hüseyin Taşkın katılarak “Hayırlısı olsun” dediler. 
Toplantı İl Genel Meclis Başkanı Cavit Çağlayan’ın açılış konuşması ile başladı.  Cavit Çağlayan; “Meclisimizin gündemine geçmeden önce, geçmiş dönemde görev yapan arkadaşlara öncelikle hoş geldiniz demek istiyorum. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de burada birlik, beraberlik ve uyum içinde çalışıyoruz. Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyduk. Ayrıca bugün 3 Aralık Dünya Engelliler günü. Buradan bütün engelli vatandaşlarımızın gününü kutluyorum” dedi. 
* Tuna Soykan Milletvekilliği’ne Aday olacağını açıkladı
Cavit Çağlayanın ardından söz alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eski İl Genel Meclis Başkanı Tuna Soykan; ”Öncelikle geç kalınmış olsa da yeni başlayan arkadaşlara görevlerinde başarılar diliyorum. Yeni salonunuzun da hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bizler daha önce toplantılarımız İl Özel İdaresi Toplantı salonunda yapıyorduk. Orada biraz zorluk çektik. Sizler yeni toplantı salonunda daha rahat çalışarak başarılı işlere imza atacağınıza inanıyorum. 2009 yılında bu mecliste görev yaptım. Bu görevim Milletvekilliği adaylığımdan dolayı kısa sürdü. Burada uyum içinde çalıştığımız için bütün üyelerimizle dostluk kurduk. Hepsi ile bugün de görüşüyoruz. Bu dostluklar halen devam etmekte, bundan sonra da devam edecektir. Buradaki havayı tekrar koklamaktan mutluluk duyuyorum. Ayrıca buradan önümüzdeki dönemde Milletvekilliğine tekrar aday olmayı düşündüğümü açıklamak istiyorum” dedi.
Soykan’ın konuşmasının ardından eski İl Genel Meclis Üyeleri söz alarak yeni meclis üyelerine başarılar dilediler. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Genel Meclis Üyesi Yeşim Girgin söz alarak 3 Aralık Engelliler Günü ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi.
Yeşim Girgin; ”Burada siyasi görüşümüz ne olursa olsun birlik ve beraberlik içinde çalışmaktayız. Bütün çalışma arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bugün ayrıca 3 Aralık Engelliler Günü’nü buradan kutlamak istiyorum. Engeller ve yaşadıkları sorunlar, bu dönemde toplumları yakından ilgilendiren bir insanlık sorunu olarak, her geçen gün daha çok önemini duyurmaktadır. Toplumların engellilere karşı yükümlülükleri çoktur. Bu yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerekir. Engellilerin sorunlarının çözümünde bir türlü istenilen düzeye gelemedik. Elbette ki birçok şey yapıldı, yasalar çıkarıldı. Ama bu yapılanlar sorunu çözmeye yetmedi. Umarım bundan sonra bu sorunları ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar daha da fazla olur. Bütün Engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler gününü buradan kutluyorum” dedi. 
* CHP ve MHP Grubu 37 İşçi Alımı’na “Hayır”, AK Parti Grubu “Evet” dedi
Konuşmaların ardından İl Genel Meclisinin Aralık ayı 3. Birleşimi’nin gündem maddelerine geçildi. Gündem maddelerinden İl Özel İdaresi’ne alınması gündemde olan 37 İşçi’nin alımı ile ilgili madde tartışıldı. Madde ile ilgili görüşlerini bildiren Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclis Üyesi (CHP) Çetin Şinikoğlu ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclis Üyesi (MHP) İbrahim Akten alınması istenilen 37 işçinin alınmasını uygun bulmadıklarını, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Genel Meclis Üyesi Nihat Sağlam ise bu işçilerin alınmasından yana görüş bildirdiler.
İbrahim Akten; ”Bu teklif işsizliğe çare olabilir ama burası bunun yeri değil. Mevcut olan 47 işçinin daha iyi değerlendirilmesi ile bu açık kapatılabilir” dedi. Yapılan oylama ile 37 işçinin alınması maddesi 5 üyenin kabul diğerlerinin red oyu vermesi ile reddedildi. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here