Kırklareli İl Genel Meclisi 3 maddeyi görüşüp karara bağladı

16
* Kırklareli İl Genel Meclisi, Aralık Ayı Toplantısının 2. Birleşimi’nde Göletleri, bazı Köylerin Yerleşik alanlarının yeniden imarı ve düzenleme yapılması ve İl Özel idaresinde Çalışacak geçici işçilerin sayısını ve durumunu görüştü.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Aralık Ayı 2. Birleşimi 2 Aralık 2014 Salı günü saat 10.30’ da başladı. Meclis Gündeminde 3 Madde görüşüldü. 
Meclis’te Görüşülen Gündem maddeleri şu şekilde oldu:
Kırklareli İli Merkez İlçesi Karanıdır Mahallesi, Kavak Bağları Mevkiinde 679 ada, 96 parsel numaralı 2 bin 650 m2 tapulu arazisi, İdaremize ait Karahıdır Gölet’inin suları altında kalan vatandaşın mağduriyetinin giderilmesi talebine istinaden, gerekli istimlâk çalışmalarının yapılması teklifinin görüşülmesi, konu ile ilgili İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü Osman Yeter Somer’ den bilgi istendi.
Somer; “bu Gölet konusu yeni bir konu değil. Bu gölet 1969 yılında o zaman ki Belediye tarafından Hayvan sulamak ve sulama işlemleri için yapılmış. Bunun komisyonunuz tarafından incelenmesini talep ediyoruz” dedi.  Meclis oybirliği ile Göletler komisyonuna havalesini uygun gördü.
Demirköy İlçesi, Beğendik Köyü Muhtarlığı’nın köy yerleşik alanının yeniden tespit edilmesi teklifinin görüşülmesi, Meclis Başkanı Cavit Çağlayan Madde ile ilgili görüş belirterek; “ Şahsi Kanaatimdir bunun gibi başka köylerde bulunmakta bunlarında çalışmaları yapılabilir” dedi. Konu araştırılıp çalışma yürütülmesi için Meclis’in İmar Komisyonuna havalesi yapıldı. 
Mecliste Kararı verilemeyen ve daha kapsamlı bilgi edinilmek istenilen son gündem maddesi; İl Özel İdaresi’nin mevsimlik ve kampanya işlerinde geçici iş pozisyonunda halen çalıştırılmakta olan 42 geçici işçi pozisyonuna, 37 kişilik geçici işçi pozisyonu ilave edilmesi teklifinin görüşülmesi, Başkan Çağlayan Konuyla ilgili İdarenin Yetkili mercilerinden bilgi istedi. Çağlayan; “Bu konuda meclise, şuan ki çalışan 42 işçinin ne iş yaptığını detaylı olarak istiyoruz. 37 işçi alımı teklifinde de, bu alınacak işçilerin nerelerde çalıştırılacak, görevleri neler olacak, bu konuların aydınlatılmasını istiyoruz bu şekilde meclis kararını daha sağlıklı verecektir” dedi. 
* Meclis bu gün misafirlerini ağırlayacak
Bugün İl Genel Meclisi’ne, Bir Önceki Meclis Üyeleri ziyaret gerçekleştirecek. Başkan Çağlayan oturumu kapatmadan önce Bir açıklamada bulunarak; “Yarın bir önceki Meclis Üyeleri bizi ziyaret edecek. Ben şahsım adına bu ziyaret teklifinden çok memnun kaldım.” Dedi. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here