Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Hatıra Ormanı fidanlarla buluştu

31
“Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası” kapsamında Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen tören ile Kırklareli Orman İşletme İl Müdürlüğü’nün ve TEMA İl Temsilciliği’nin katkıları ile Pınarhisar yolu üzerinde oluşturulan 10 dönümlük alanda 1500 fidan toprakla buluştu.
HABER MERKEZİ
06 Mayıs 2013 Pazartesi günü saat 15.30’da düzenlene törene; Kırklareli İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Amirler, emniyet mensupları, Kırklareli İl Orman İşletme Müdürlüğü Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Zafer Çıngar, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fikret Merter, TEMA Kırklareli İl Temsilcisi Ali Korur, Dr. Fuat Umay Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu öğrencileri ile yeşile ve doğaya değer verenler katıldı.
Yeşilin ve doğanın önemine belirten konuşmayı TEMA Kırklareli İl Temsilcisi Ali Korur’un yapmasına ardından “Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Hatıra Ormanı”nın açılış kurdelesi başta Kırklareli İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş olmak üzere katılımcılar tarafından kesildi.
Açılışın ardından törene katılanlar ellerinde kazma ve kürekler ile Kırklareli İl Orman İşletme Müdürlüğü tarafından temin edilen fidanları toprakla buluşturdular.
Kırklareli İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş etkinliklerle ilgili olarak yaptığı konuşmasında; “Trafik Haftası kapsamında düzenlediğimiz etkinliklerimize bugün itibari ile start vermiş oluyoruz. Bu etkinliklerimiz kapsamında Kırklareli İl Orman İşletme Müdürlüğü’nün ve TEMA Kırklareli İl Temsilciliği’nin katkıları ile 10 dönümlük bu alanda 1300’ü Sedir, 200’ü Karaçam olmak üzere 1500 tüplü fidanı toprakla buluşturacağız. Bu dikimlerle birlikte Kırklareli’de Polis Hatıra Ormanı’nı oluşturma yönünde ilk adımı da atmış olacağız. Hafta boyunca etkinliklerimiz devam edecek. Bu etkinliklerimize katkıda bulunan ve görev alan herkese teşekkür ediyorum” (Savaş Eskici)
  
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here