“Kırklareli için parti gözetmeksizin Cemalettin Demir ile birlikte olun”

10
AK Parti’den Kırklareli Belediye Başkanı Aday Adayı olan Demir;  “İster AK Partili, ister CHP’li, ister MHP’li ol. Gel Kırklareli için parti gözetmeksizin Cemalettin Demir ile birlikte ol” dedi.  
 
HABER MERKEZİ
Kırklareli E Tipi Ceza Evi İnfaz Memurluğu’nda çalışan, istifa ederek Kırklareli Belediye Başkanlığı için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Kırklareli Belediye Başkanı Aday Adayı olan Cemalettin Demir’le Gazetemizi ziyareti sırasında konuştuk.  
Demir, Kırklareli’yi AK Parti ile buluşturup, iktidarın imkanları ile daha yaşanabilir, daha modern ve en önemlisi mutlu insanların yaşadığı bir Kırklareli’nin oluşabilmesi için Aday adayı olduğunu söyledi.
Cemalettin Demir Kırklareli’nin Muhalefet Belediyeleri ile hizmetin çok gerisinde kaldığını, büyük zaman kaybettiğini ve bu zamanı çok kısa zamanda AK Parti ile geri kazanma şansının olduğunu ifade etti. 
Cemalettin Demir, Kırklareli için planladığı projeleri hakkında da şunları söyledi;
“AK Parti’den Belediye Başkan Aday Adaylığımı açıkladım. Aday olursam Kırklareli’ni AK Belediyecilikle buluşturacağıma inanıyorum. 10 yılım Kırklareli halkı ile geçti. Bu 10 yıl süre içinde Kırklareli halkıyla çok şey paylaştım. Eşime ait olan İstasyon Emlak sayesinde de her kesimden çok geniş birçok insanla ilişkilerimiz, dostluklarımız oldu. Eşimin işi, geniş bir çevre sahibi olmama neden oldu.  Neden Aday Adayı oldum? Çünkü Kırklareli’de yapılmamış olan hizmetleri hayata geçirmek İktidarın imkanlarıyla Kırklareli’yi buluşturmak için.
* “Kırklareli’de dışarıdan gelen 11 bin civarında seçmen var” 
Ben Samsunluyum, Kırklareli’de dışarıdan, yani Karadeniz’den, Anadolu’dan gelip burada yaşayan 11 bin civarında seçmen var. Bu sayının tamamını diyemem ama şahsıma yüksek oranda destek var. Kırklareli’den de beni tanıyanların, esnaf kardeşlerimin, Kamu Kurum ve Kuruluş çalışanlarının, dostlarım ve seçmenimizin oyu ile Kırklareli’yi AK Parti ile buluşturacağıma inanıyorum. Halkın desteğini alamayacağıma inansam AK Parti’ye zarar vermemek için Aday Adayı bile olmazdım. Halkın desteğini alacağıma inanıyorum. Neden inanıyorum, gece gündüz halkın içindeyim. Halka gidiyorum ve büyük bir destek görüyorum” dedi
* “Kimse yarış kaybetmek için yarışa girmez”
AK Parti Kırklareli Belediye Başkan Aday Adayı Cemalettin Demir’e Adaylık şansını sorduğumuzda, Demir, oran vermesinin doğru olmayacağını ifade ederek; “Kimse yarış kaybetmek için yarışa girmez. Bende bu yola kazanmak için çıktım. İnançla çalışmalarıma devam ediyorum. Gece gündüz demeden çalışıyorum. Gerisini de Cenab-ı Allah’ın taktirine bırakıyorum” dedi. 
AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Cemalettin Demir projeleri ile ilgili açıklamalarına şöyle devam etti: 
“Kırklareli’nin park sorununa büyük ölçüde çare olacak olan Katlı Otopark, Kırklareli ihtiyacını karşılayacak, modern bir otogar, İlçelerde bile olan ama bu güne kadar Kırklareli’de yapılamamış olan kapalı Pazaryeri, Şehir içinde kalan eski Sanayi Sitesi’nin Yeni Sanayi Sitesi’ne taşınması projelerimi süratle hayata geçireceğim. Kırklareli’nin TRAKAP Projesi’ni süratle hayata geçireceğim. Evde yaşlısı bulunan, maddi manevi bakmakta sıkıntı çeken insanlarımıza Belediye olarak hem maddi destek, hem de personel görevlendirerek bakımlarının yapılmasını sağlayacağım.  
* “Çeşmelerden hazır su fevkinde su akacak”
Su insan hayatının olmazsa olmazıdır. İnsan çok uzun sürelerde aç olarak yaşayabilir ama su olmadan yaşayamaz. Kısacası su hayattır. 20 milyon nüfuslu İstanbul’da çeşme sularının içilebilir hale getirilmiş olmasına karşı, Kırklareli’de vatandaş çeşmeden akan suyla duş almaya, bulaşık yıkamaya korkar hale gelmiştir.  Evlerimizde ki çeşmelerden çamur gibi su akmaktadır.   Aday olurda Belediye Başkanı seçilirsem, hazır su fevkinde içilebilir suyu vatandaşımızın çeşmelerinden akıtmak için gerekli çalışmaları yapacağım. İnanın bunu başarmak zannedildiği kadar zor değil. Az önce belirttiğim gibi, İstanbul bu işi başarabiliyorsa biz Kırklareli’de neden başaramayalım.
* “Kırklareli AK Belediyecilikle buluşursa bir Avrupa Kenti olur”
Aday olduğumda yapılması çok basit olan ama göreve gelen Belediye Başkanlarının her nedense bir türlü başaramadığı birçok projem mevcuttur.  Bu güne kadar yapılan planlar kısa vadeli olup, günü kurtarmaktan öteye gidilememiştir. Oysa uzun vadeli planlar yapılarak, Kırklareli’nin geleceğine yatırım yapılmalıdır. Ben  proje yaparken 50 yıl sonrasını düşünmeyi bile az buluyorum.  Kırklareli mevcut plan ve projelerle hiçbir yere gidemez, Kasaba görünümünden kurtulamaz. Kasaba görünümünden kurtulabilmek için İktidarın imkanlarından faydalanıp uzun vadeli ciddi yatırımlar yapılmalıdır. Kırklareli Ak Belediyecilikle buluşursa bir Avrupa kenti olur. 
Şehrin sokaklarına bakın hala iki aracın yan yana geçemediği daracık sokaklar kullanılmakta, yeni yapılarda bile, çarpık kentleşmeyle beraber eski düzenden de kötü yerleşim alanları kurulmaktadır. Aday olup,  Belediye Başkanı seçilirsem Belediyenin Gelir giderini her ay ilanen Belediyenin önüne asacağım.  Belediyenin kapıları ardına kadar açık olacak. Kırklareli’ni Halkımızla birlikte yöneteceğim.
* “İster AK Partili, ister CHP’li, ister MHP’li ol Gel. Kırklareli için parti gözetmeksizin Cemalettin Demir ile birlikte ol” 
Sürekli halkı ziyaret ediyorum. Bayramda dahi durmadım. Gece gündüz çalışıyorum. Büyük teveccüh görüyorum.  Halk artık AK Parti Belediyeciliği’ni ister hale gelmiş durumda. Partili partisiz herkes Belediye hizmetlerinden memnuniyetsiz. O halde bu memnuniyetsizliğe son vermek için, hizmet noktasında kaybedilen zamanları kısa sürede kazanmak için, değerli Kırklareli Halkına, İster Ak Partili, ister CHP’li, ister MHP’li ol, gel hizmet için Cemalettin Demir’le birlikte ol diyorum.
Ben Aday seçilemesem bile tüm projelerimi ve halkla görüşerek yapmış olduğum tespitleri bir dosya halinde Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Aday olan arkadaşıma sunacağım. Kırklareli’nin AK Belediyecilikle buluşması için çalışacağım. Çünkü Kırklareli’nin refahı ve geleceği AK Belediyecilikle mümkün olacak” dedi.
* Cemalettin Demir kimdir?
1970 yılında Samsun İli Terme İlçesi, Evci Kasabasında doğdu. İlk Öğretimini Terme Lisesi’nde tamamladı. Öğrenim hayatına Anadolu Üniversitesi’nde devam ediyor. Evli ve Recep, Tayyip, Erdoğan isminde üç erkek çocuğu var. (Faruk Ceylan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.