Kırklareli huzurlu bir Yılbaşı geçirecek

15
* Kırklareli İl Emniyet Müdürü M. Behzat Canbazoğlu yeni yıl gecesinde tedbirlerin arttırılması ile Kırklareli halkının huzurlu bir yılbaşı gecesi geçireceğini belirtti.


HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürü M. Behzat Canbazoğlu yılbaşı gecesi güvenlik tedbirlerinin en üst düzeye çıkarılacağını belirterek vatandaşların huzurlu bir yılbaşı gecesi geçirmesi için çalışacaklarını belirtti.
Canbazoğlu yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Müdürlüğümüzce; yeni bir yıla girmenin heyecanını yaşadığımız yılbaşı kutlamalarının İlimizde huzur ve güven ortamı içerisinde geçirilmesini temin etmek amacıyla aşağıda belirtilen ek tedbirler alınmıştır.
Halkımızın yoğun olarak bulunacağı Vilayet Meydanı, İstasyon Caddesi, Fevzi Çakmak Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Kara Umur Caddesi, alış-veriş merkezleri, eğlence yerleri, bankalar ve kuyumcular civarlarına  hırsızlık, yankesicilik, dolandırıcılık, kapkaç, vb. olaylara karşı personel takviyesi yapılarak, resmi ve sivil olarak yaya devriyeler çıkarılacak, ayrıca görevlendirilecek ekipler araçlarıyla kontrollerini gece geç saatlere kadar sürdüreceklerdir.
Vatandaşlarımız; Yılbaşı nedeniyle yapacakları alışverişlerinde, sahtecilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı tanımadıkları türden veya tereddüt ettikleri döviz cinsinden paraları alışverişlerinde kabul etmemeleri ve büyük miktarlı YTL (200 TL, 100 TL, 50 TL, 20 TL. gibi) cinsi paralara dikkat etmeleri önem taşımaktadır.
Yılbaşı gecesi İlimizdeki umuma açık yerler vatandaşımızın huzuru için mevcut çalışma saatlerine riayet ederek kapanacaklardır. Ancak Yılbaşı gecesi “Açık Kalması” için özel izin alan yerler ise izin süreleri sonunda kapanacaklardır.
Yeni yılın getirmiş olduğu mutluluk ve coşku ile alkol duvarını aşan vatandaşlarımızın, araçlarını alkollü iken kesinlikle kullanmamaları, hem kendi hem de başkalarının can ve mal güvenliği açısından önem taşımaktadır.
Vatandaşlarımız Yılbaşı günü asayiş ve trafik yönünden olabilecek şikâyetlerini ve şüpheli gördükleri şahısları en kısa süre içinde gördükleri ekiplere veya ücretsiz olan 155 Polis İmdat telefonuna bildirebileceklerdir.
Emniyet Müdürlüğümüz olarak; Kırklarelili vatandaşlarımızın yeni yıllarını kutlar, sağlık, huzur ve mutluluk içinde bir yıl geçirmelerini temenni ederiz” dedi. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here