Kırklareli HEM’de, ÖMSS Kursu 5 Mart’ta açılacak

20
Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli Şube Başkanı Arif Uzunoğlu, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 29 Nisan 2012 tarihinde Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) yapılacağını belirterek şunları söyledi;
HABER MERKEZİ
“Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 81 İl Merkezi’nde 29 Nisan 2012 Pazar günü saat 10.00’da yapılacak. ÖMSS Başvuru ve detayları ÖSYM Web Sitesinden (http://www.osym.gov.tr/) takip edilebilir. Başvuruların 2 Mart 2012’de bitecek olan sınava Ortaöğretim Lisans ve Ön Lisans Mezunları katılabilecek. Başvurular Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne yapılacak.
ÖMSS Sınavı’na başvuru yapanlara hazırlık olması açısından Lise ve Üniversite mezunları için 216 saatlik sınava hazırlık eğitim kursu açılacak. Kırklareli Halk Eğitim Merkezi (HEM) ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğü tarafından verilecek olan 5 Mart 2012 Pazartesi günü başlayacak ve 25 Nisan 2012 tarihinde sona erecek. Kurs bu tarihler arasında gündüz 6 saat şeklinde verilecek. Kursa ilçelerden de başvurular kabul edilecek.” (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here