“Kırklareli Hayvancılık Şehri olarak lanse edildi”

20
* Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Dermenci; “Kırklareli Hayvancılık Şehri olarak lanse edildi” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci ve Birlik Üyeleri 29 Haziran 2012 Cuma günü Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu’yu ziyaret etti. 
CHP Kırklareli İl Başkanlığı Binası’nda gerçekleşen ziyarette CHP Kırklareli İl Başkanı seçilen Vecdi Gündoğdu’ya görevinde başarılar dileyen Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci şunları söyledi;
“Yeni göreviniz hayırlı uğurlu olsun. Kırklareli için ortak ne projeler yapabiliriz diye görüşmek istedik. Ankara’ya toplantıya gittiğimizde Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı denildiği zaman herkes hemen büyük çiftliklerden dolayı hayvancılıkta Trakya’nın ve Türkiye’nin başkenti olarak göze çarpıyoruz. Kırklareli İli hayvancılık şehri olarak lanse edildi. Kırklareli’nin gelişmesi ve büyümesi hayvancılık yönünde olacak. Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği olarak birçok projemiz var.
* “Kırklareli artık hayvancılık üzerine kurulacak bir üs olarak gözüküyor”
Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Dermenci’nin konuşmasının ardından konuşan CHP Kırklareli İl Başkanı Gündoğdu Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği baktığımızda Kırklareli’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden bir tanesi olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi;
“Sizler göreve geldiğinizden bu yana farklı işler yapmaya başladığınızı yakından takip ediyoruz. Kırklareli artık hayvancılık üzerine kurulacak bir üs olarak gözüküyor. Dolayısıyla burada sizin yükünüz çok daha fazla ağırlaşacak ama eminim ki sizlerle beraber yapacağımız projeler sayesinde yükünüzü azaltmaya çalışacağız. Kırklareli baktığımızda diğer illere oranla ufak ama hayvancılık ve tarımda gelişmekte olan bir il olarak gözüküyor. Kırklareli hükümetin şuan ki program dâhilinde Trakya’da önem verdiği bir il olarak gözüküyor. Ekonomik sıkıntı içinde geçinen bir iliz ama hayvancılık konusunda yapılacak atılımlar sonrasında ekonominin biraz rahatlayacağını düşünüyorum. Siyasi partilerde herkese aynı koşulda durmanız bizi sevindiriyor. Önümüzdeki süreçlerde yapacağınız projelerde yanınızda yer alacağız. Kökenimiz köy olduğu için köyde hayvancılık yapan kişilerin durumundan anlıyoruz” dedi. (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here