Kırklareli hayata “Cam” katacak.

3
Kırklareli Belediyesi’nin Özen Cam ve Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı
HABER MERKEZİ
 (ÇEVKO) işbirliği ile başlattığı kampanya kapsamında, Kırklareli’nin çeşitli noktalarına konulan cam kumbaralarına atılan şişeler tekrar dönüşüme kazandırılacak. 
“Cam Şişeleri Kumbaraya Atın, Hayata Cam Katın” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında belirlenen noktalara konulan 250 kilogram kapasiteli yeni cam kumbaralar vatandaşların ve esnafların da beğenisini topladı.
Renkli ve renksiz cam şişe ve kavanozlar için iki farklı bölmesi bulunan çevre dostu kumbaraların Kırklareli’de geri dönüşüme önemli bir katkı sağlaması planlanıyor.
Geri dönüşüm ve çevre konusunda Kırklareli’de belli bir duyarlılık ve özen yakalamak istediklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu;
“Kentin çeşitli noktalarına cam ayrıştırma konteynerleri konuldu. Halkımızın da talepleri doğrultusunda bu konteynerlerin sayılarının arttırılmasını planlıyoruz. Bu gerçekleştirilen geri dönüşüm kampanyası ile birlikte hem milli servetimizin heba olmasına engel oluyor hem de Kırklareli Belediyesi olarak tasarruf etmeyi amaçlıyoruz. Bu noktada en önemli görev vatandaşlarımıza düşüyor. Tüm Kırklarelililerden atıklarını ayrıştırıp cam şişelerini bu kumbaralara atmalarını rica ediyorum” dedi.  (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here