“Kırklareli halkının desteğini bekliyoruz”

20
* Haftasonunda Eyübspor ile ölüm kalım maçına çıkacak olan Kırklarelispor çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmaları yakından takip eden Kulüp Başkanı Volkan Can Kırklarelispor’un herkesin takımı olduğunu belirterek, yeterince destek görmemekten duyduğu üzüntüyü dile getirdi. 
HABER MERKEZİ
TFF Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Kırklarelispor Başkanı Volkan Can; son 4 maçtan da 3 puan alarak Play-Off’a kalmak istediklerini belirtti.
Geçtiğimiz hafta sonu yapılan Bandırmaspor maçına da değinen Can, Kırklarelispor’un herkesin takımı olduğunu, yeterince destek görmediğini belirterek yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Pazar günü talihsiz bir maç geçirdik. Puan durumuna bakıldığı zaman Kırklarelispor için çok iyi bir maç gibi gözükmesine rağmen, bizi hiç tatmin etmedi. Çünkü oynadığımız futbolla bu ligin üzerinde bir takım olduğunu kanıtladı. Bandırmaspor maçında üç dört tane net pozisyona girdik. Futbol topu bizi sevmedi bu maçta. Birde penaltı kaçırdık. Ama futbolda bu tarz olaylar oluyor. Biz yinede karamsarlığa kapılmıyoruz. 
*  “Playy Off’ta kalmak için Eyübspor ölüm kalım maçı”
Artık o maçı kapattık, önümüzdeki Eyübspor maçına bakacağız. Çünkü artık bu maç bizim için ölüm kalım maçı Play Of’a kalmak için. Play Of’la aramızda 1 puana indi fark. Eyübspor maçına 2 otobüs taraftarımız gelecek. Onların desteği İstanbul taraftar grubunun desteği ile bu maçtan üç puan almak istiyoruz. Bunun için bütün hazırlıklarımız devam ediyor. Takımın morali yerinde. 
* “Hedefimiz kalan 4 maçta galip olmak”
 Eyübspor’dan alacağımız 3 puanla, içerdeki Kızılcahamam Maçı’nda aynı motivasyonla kalan 4 maçımızı da galibiyetle bitirmek istiyoruz. Allah nasip ederse, ilk senemiz olmasına rağmen bize tecrübesiz diyebilirler ama biz Payy- Off’a kalmak istiyoruz. Bunu da hak ettiğimizi düşünüyoruz. 
* “Kırklareli 2. Lig’i benimsemiyor mu?”
Futbolcularımıza pirim vermek amacıyla hafta içinde bilet fiyatlarını 15 TL’ye çıkarmıştık. Maalesef beklediğimiz ilgiyi göremedik. Bilet satışları 830 kişi olarak gözükmesine rağmen resmi olarak satılan bilet sayısı 536.  Amacımız biletleri 15 TL’ye çıkarıp galibiyetten sonra futbolcu kardeşlerimize hediye vermekti. Üzülerek söylüyorum ki acaba Kırklareli ikinci Lig’i benimsemiyor mu? Bu takım on yıl amatörde kaldı. Trakya’da tekiz. Artık eskileri konuşmak istemiyorum. 
* “Lig bitiminde kulüp girdi çıktısını halkımıza duyuracağız”
3 yılda yapılan başarılar ortada çıkan tek takımız. Sadece 700-800 bin lira geliri var bu kulübün. Biz bu gelirle 2-3 trilyonluk giderlerle uğraşıyoruz. Eski Kulüp borçları, şuan ki SGK, Vergi Dairesi borçlarını ödüyoruz. Ama Halkımız 2 Lig’e çıktı bu takım fazla para geliyor düşüncesine kapılmasın. Bu konuda lig bitiminde açıklamada yapacağız. Beraber bir kahvaltı esnasında kulübümüze ne girdi, ne çıktı açıklayacağız. Bizim alnımız açık bunu Kırklareli halkına yansıtamıyoruz herhalde. Bunu yansıtmak amacıyla kahvaltı düzenleyip kulübün yıllık gelir giderlerini açıklayacağız. Biz az parayla çok iş yapan bir yönetime sahibiz. Ben dahil bütün yönetici arkadaşlarımız gece gündüz bu takım için çalışıyoruz. Kırklarelispor sadece bizim takımımız değil bütün halkın takımı herkesin sahip çıkmasını istiyoruz. Maç biletlerini yine 10 TL’ye indireceğiz. Bizim amacımız maç biletlerini 15 TL yaptı 1500-2000 tane bilet satıp futbolculara taraftardan bir hediye vermekti. Ama olmadı. Canımız sağ olsun. Demek ki daha anlatamamışız Kırklarelispor’u. Acaba küme düştükten, amatöre çıktıktan sonramı sahip çıkacaklar. 10 yıl amatörde kaldı stada 5 kişi olmuyordu. Allahın izniyle biz bunu ilk yılımızda başardık. İkinci lig’de Kırklarelisporumuzu tuttuk. Bizin hedefimiz tutmak değil, yüksekleri oynamak Kırklarelispor’un adını Türkiye’ye duyurduk. Biz halkımızdan destek bekliyoruz. Artık gittiğimiz yerde Kırıkkale ile karıştırmıyorlar. Deplasmana gittiğimizde Kırklareli ismini duyurduk. Bir üniversitemiz birde futbol takımı Kırklareli’nin ismini duyurmaya başladı. Herkesten rica ediyorum takımlarına sahip çıksınlar.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here