“Kırklareli Halkını çok iyi tanıyor insanların sorunlarını ve çözümlerini biliyorum”

14
Kırklareli’de uzun yıllardır Matematik Öğretmenliği yapan Remzi Berkel Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Kırklareli Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

HABER MERKEZİ
 15 Mart 2011 Salı günü saat 20.00’da Kırklareli MHP İl Başkanlığı Binası’nda bir basın toplantısı düzenleyen Remzi Berkel, MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığından istifa ederek MHP Kırklareli Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.
Remzi Berkel milletvekilliği aday adaylığı ile ilgili yaptığı basın toplantısında şunları kaydetti;
*“Bizler Dürüst politikacıların da olabileceğini göstereceğiz”
Bu gün burada yaklaşan genel seçimler nedeniyle Ülkeme hizmet etme, Kırklareli Halkını temsil etme ve dertlerine çözüm bulma amacıyla aday adaylığımı açıklamak için bulunuyoruz. Günümüz şartlarında herkes aday adayı olarak ortaya çıkabilir. Ancak halkın ve vatandaşın aradığı, destekleyeceği ve peşinden geleceği kriterlere sahip biri olabilmek çok önemli. Bilgili kültürlü, güvenilir, temsil etme gücüne sahip, dürüst kişilikli, karakter sahibi, çözüm üreterek sorunları çözebilen, girişimci olarak tuttuğunu koparacak biri olmak gerekir. İşte halkımız böyle birini karşısında görürse neden oy vermesin. Bizler Dürüst politikacıların da olabileceğini göstereceğiz, insanların mutlaka güven ve inançlarını kazanacağız. Yeter ki bu fırsat bizlere verilsin. Ben aday sıralamasında da bir yere geleceğime inanıyor ve Cenabı Hakk’a güveniyorum. Aday adayı olmak hele sıralamaya girerek milletvekili seçilebilmek erişilmesi zor ama çok güzel bir duygu. Eğer çok çalışılırsa neden olmasın Bu bayrak yarışında tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum.
*“Kırklareli Halkını çok iyi tanıyor insanların sorunlarını ve çözümlerini biliyorum”
“26 yıldan beri burada yaşayan ve çalışan biri olarak birçok öğrenciler yetiştirdim ve ülkeme yararlı birer insanlar olmaları için uğraştım. Bunu da başardığıma inanıyorum. Kırklareli Halkını çok iyi tanıyor insanların sorunlarını ve çözümlerini biliyorum. Çünkü bende bu insanların arasından gelen biri olarak aynı sıkıntıları yaşıyor ve görüyorum. İşte bu sıkıntılara ve problemlere çözüm arayıp bulmak için buradayım ve aday adayı olmaya karar verdim. Tamamen Kırklareli insanı için çalışacak ve yatırımların ilimize yapılmasını sağlayacağım. Çünkü benim şirketlerim, fabrikam yada kaynakları aktaracağım bir yerim yok. Bundan sonra da olmayacak. Ama öncelikle burada şunu belirtmeliyim. Teşkilatlarımızın genel yapısını ve sorunlarını çok iyi biliyorum. Bunların başında Kırklareli deki tüm teşkilatlarımızın bina, ekonomik ve parasal anlamda çok sıkıntıları var. Değerli yönetici ve üyelerimizin maddi katkıları sayesinde bu günlere gelebildik. Tüm arkadaşlarımıza bu katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.
Ancak eğer vekil olursam ilk işim teşkilatlarımızın bu parasal sıkıntılarını halledeceğim. Özellikle partimize gelir getirecek işletmeler kurularak buraların parti adına işletilmesini sağlayacağım.
Öncelikle partimizin kendi binasına sahip olmasını çok istiyorum. Bu öyle bir yapı olacak ki Alt katı konferans, yemek, düğün ve çok amaçlı salon olarak partimize gelir getirecek, aynı zamanda bir katı bürolar, bir katı eğlence ve toplanma mekanı, bir katı Ülkü Ocağı ve bir katı öğrenci yurdu olacak. Allah kısmet ederse seçildiğim takdirde ilk işim bu binayı yaptırmak olcak. bunun için mücadele edeceğim. Bu tür yatırımlar sırasıyla tüm ilçelerde de gerçekleştirilecek. İlçe teşkilatlarımız da sırasıyla rahatlayacaktır. Projelerimizi gerçekleştiremediğimiz teşkilatlarımıza kira, araç, gereç ve gider yardımları yapılmasını sağlayacağım. Ayrıca partimizin bir araç ihtiyacı var. Eğer seçilirsem küçük çaplı 8-10 kişiyi taşıyabilen bir midibüs tipi araç alıp partimize bağışlayacağım.”
*“Çünkü biz Türk’üz. Türkiye’yiz, Türkiye geleceğinin koruyucusu Milliyetçi Hareketi ve Partisiyiz”
İşte buradan Türk Milletine ve Kırklareli halkına sesleniyorum Ülkemizin tek koruyucusu MHP dir. Bu nedenle partimiz iktidara geldiğinde ülkemiz ve insanımız için neler yapacağı 31 Ocak 2011 tarihinde Sayın Genel Başkanımız tarafından Seçim Beyannamesi ile kamuoyuna açıklandı. Bizlerin görevi MHP yi ve yapacaklarını tüm halkımıza tanıtmak ve bilgilendirmek olacaktır. Şimdi Türk Milletine ve Kırklareli Halkına sesleniyorum. Bedeli ne olursa olsun Türkiye’ye sahip çıkacağız. Canımız pahasına bile olsa bu ülkeyi koruyacak ve böldürtmeyeceğiz. Türk milletinin yalnız ve çaresiz olmadığını tüm dünyaya göstereceğiz. Dünya’ya Türkçe sesleneceğiz ve Türkçe bakacağız. Türk bayrağını çekildiği gönderden indirtmeyeceğiz ve ezanı susturmayacağız. Bunlar Türk milletine açıkça beyanımızdır, sözümüzdür ve namus borcumuzdur.  Çünkü biz Türk’üz. Türkiye’yiz, Türkiye geleceğinin koruyucusu Milliyetçi Hareketi ve Partisiyiz. Şimdi buradan herkesi ve Tüm Halkımızı MHP ye oy vermeye davet ediyorum. Haydi Kırklareli MHP’ye sesime kulak ver Kırklareli, ses ver Kırklareli diyerek hepinize saygılar sunuyorum. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here