“Kırklareli halkına hizmet için ben de varım”

6
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Teşkilatı 11 Eylül Cuma Günü AK Parti Kırklareli İl Binası’nda Kırklareli Belediye Başkan Aday Adayı Cemalletin Demir’i tanıttı.
HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Teşkilatı 11 Eylül Cuma Günü AK Parti Kırklareli İl Binası’nda Kırklareli Belediye Başkan Aday Adayı Cemalletin Demir’i tanıttı.
Yapılan tanıtım toplantısına; AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz, AK Parti Kırklareli Medya Birim Başkanı İpek Sevim, Ertan Özbek, Hayati Gürer, Ömer Faruk Akkol, AK Parti İl Teşkilatı Üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Kırklareli Belediye Başkan Aday Adaylığı’nı açıklayan Kırklareli E tipi Ceza Evi İnfaz Memurluğu’nda çalışan Cemallettin Demir kürsüye gelerek şunları kaydetti;
“3 yıl Kırklareli Pınarhisar’da 7 yıl ise Kırklareli merkez de Kırklareli halkı ile iç içe yaşayarak, toplamda 10 yılımı Kırklareli halkı ile birlikte geçirdim. Halen birlikte yaşamanın mutluluğunu yaşıyorum. Kırklareli halkının sorunları ve isteklerini en az bir Kırklareli kadar iyi bilmekteyim. Yerel seçimlere 6 aydan az bir zaman kaldı. Gözlemlediğim kadarı ile AK Parti Teşkilatı’nın, başta il başkanımız ve milletvekilimiz olmak üzere İl, İlçe Kadın Kolları, Gençlik Kolları, belde ve mahalle teşkilatlarının azimli çalışmalarının yansımalarını Kırklareli halkı üzerinde görmekteyim.
Şunu herkes iyi bilmelidir ki çalışmadan kazanmak diye bir şey yoktur. Kendimizi Kırklareli halkına iyi anlatacağız. Ayrıca AK Parti’nin diğer illerdeki belediye hizmetlerini nasıl başardıklarını gördüm. Kırklareli’de de bunu başaracağız.
Kırklareli’de ev ev, kapı kapı herkesin kapısını çalacağız. Kırklareli halkının sorunlarını kendisinden öğreneceğiz ve seçilmemiz halinde vazifemiz olan bu hizmetleri tek tek süratle yapacağız. Değerli Kırklareliler; “Neden Kırklareli” diyorsanız, çünkü Kırklareli halkı; “Artık AK Parti gelsin de hizmet görelim” diyor. İnşallah Kırklareli halkına bu özlediği ve hak ettiği hizmeti sunacağız. Yerinde duramayan azimli ve çalışkan bir kişiliğim sayesinde hizmet etme aşkı ile yanıp tutuşan ben, Kırklareli halkına hizmet etmek istiyorum. Şu anda Kırklareli ilinde başlatılmış olan siyaset akademisi kursuna katılarak değerli hocalarımızdan siyasetin nasıl yapılacağı ve hizmetin halka nasıl götürüleceği noktasında bilgilendirilmekteyiz. Hedefim sorunları kısa, orta ve uzun vadeli olarak planlayıp çözmektir.
Seçilmem halinde Kırklareli halkı ile birlikte yapacaklarım aşağıdaki gibidir;
1. Alt yapının yetersiz olması ve tamamlanması,
2. Alt yapı ile birlikte elektrik hatlarının yerin altına alınması,
3. Belediyeye ait atıl arsaların değerlendirilmesi,
4. İmara açılmış olan yerlerin imarlarının gözden geçirilip çarpık kentleşmenin önüne geçilmesi,
5. Kırklareli İline ivedi otoparkların yapılması,
6. Şehir içi trafiğinin rahatlaması için kavşakların yeniden projelendirilmesi,
7. Mevcut şehir içindeki eski sanayi diye adlandırılan bölgenin uygun yere taşınması,
8. Kırklareli ili içinde bulunan ve şehrin güzel görünmesine engel olan ve atıl vaziyette hurdaya dönüşmüş tarihi eser konumundaki binaların restore edilip kazançlı hale dönüştürülmesi,
9. Yeni otobüs terminali yapmak,
10. Kırklareli Üniversitesi’nin açılması ile birlikte değerli öğrencilerimizin sıkıntı yaşamaması için konut ve öğrenci tesislerinin şehir içinde faaliyete geçirilmesi,
11. Tüm Kırklareli’nde olan esnafımıza, belediye tarafından zorluk noktasında engel oluşmayacak, tüm işleri ve istekleri hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak,
12. Müteahhit arkadaşlarıma şehrin güzelleşmesine verecekleri her türlü katkı için derhal imar yasasına uygun olarak istedikleri izin vermek,
13. Yaşlı özürlü ve kimsesiz ailelere temizlik ihtiyaçlarını giderecek ve yardımcı olacak personel görevlendirmek,
14. Mevcut Şehir Mezarlığı’nın temizlenmesi ve daha da bakımlı hale getirilmesi.
15. Kırklareli’de su sorununu çözmek.
Değerli Kırklareliler ayrım yaparak bir yerlere varamayız, bir olacağız birlik olacağız, atalarımızın dediği gibi birlikten kuvvet doğar, bu taşın altına hepimiz elimizi sokacağız.
Sözlerimi sayın başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Sloganı ile bitirmek istiyorum; “Durmak yok yola devam” diyoruz, toplantıya katıldığınız ve beni dinlediğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum”
Demir’in konuşmasının ardından Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz şunları kaydetti:
“1 Ekim itibari ile aday adaylığı için süreç başlamıştı. Bu süreç çok çabuk işliyor ve her geçen gün adaylarımız çoğalıyor. Bu bizim açımızdan son derece olumlu bir gelişme. Aday adaylarımız ne kadar çok olursa o kadar çok bütünleşiyoruz. Bütün Aday Adaylarımızı destekliyor, kendilerine çıkmış oldukları bu yolda başarılar diliyoruz.Bu yolun Sonunda kim Aday olursa olsun tek amacımız Kırklareli Belediyesini almaktır.” Toplantı Cemalettin Demir’in tebrikleri kabul etmesi ile son buldu.
* Cemallettin Demir kimdir?
1970 yılında Samsun İli Terme İlçesi, Evci Kasabası’nda doğdu. İlköğretimini Evci İlkokulu’nda orta ve Lise eğitimini Terme Lisesi’nde tamamladı.  Öğrenim hayatına Anadolu Üniversitesi’nde devam ediyor. Evli ve Recep, Tayyip, Erdoğan isminde üç tane erkek çocuğu var. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here