“Kırklareli halkına daha kaliteli hizmeti verebilmek için çalışıyoruz”

27
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan teknik gezi düzenleyerek, bitirilen çalışmaları inceledi. Belediye Su İşleri, Belediye Fen İşleri ve Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün


HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan teknik gezi düzenleyerek, bitirilen çalışmaları inceledi. Belediye Su İşleri, Belediye Fen İşleri ve Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün çalışmalarını inceleyen Başkan Çağlayan, bütün birimlerin özen ile çalıştığını, vatandaşlara kaliteli hizmet vermek adına hizmetlerin devam edeceğini söyledi.
* “Baraj Yolu’nu rahat şekilde seyahat edilecek hale getirdik”
İlk Baraj Yolu üzerinde bitirilen asfaltlama çalışmasını inceleyen Başkan Çağlayan, toprak dolgu, düzleme, su arkı, genişletme ve soğuk asfalt yapım çalışmalarının ardından zeminde arta kalan kırık taşlarının temizliğinin yapılması için talimat verdi.
Başkan Çağlayan; “Özellikle Şehir Merkezinde asfaltlama çalışmalarımız Ramazan Bayramından sonra da devam ediyor. Baraj Yolu ve Belediye Sosyal Tesislerine giden yol üzerinde başlatmış olduğumuz soğuk asfaltlama çalışması öncesi toprak dolgu, düzleme, yol genişletme, yağmur sularının yola vereceği zararı azaltmak adına su arkı ve büzler kullanılarak kanal yapımı çalışmalarımızı tamamlayarak yolu hazır hale getirdik. Ardından ise soğuk asfalt çalışmamızı yaparak en kısa sürede vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Son olarak ise araç sürücülerinin trafik kazası yaşamaması için zeminde arta kalan kırık taşlar süpürülecektir. Vatandaşlarımızın Baraj Yolu üzerinde çok daha rahat ve güvenli bir şekilde gidiş ve geliş yapabilmesi için çalışmalarımızı tamamlayarak hizmete sunduk. Öncelikle şehrimizin ana arterlerini onarıp vatandaşlarımızın sıkıntılarını en aza indirmeye çalışıyoruz. Trafik konforunu rahatsız eden, araç sürücülerine zor anlar yaşatan hasarlı yollarda çalışmalarımızı tamamlayarak hizmetlerimize devam ediyoruz.”dedi.
* “İnci Dere’nin Islahı için çalışmalarımız sürüyor”
Daha sonra mülkiyeti Belediye Başkanlığına ait olan sera alanına geçen Başkan Çağlayan; “İnci Dere Islah Projesi” için Belediye Başkanlığı serasında ağaçlandırma çalışmalarının devam etmekte olduğunu, oturma grupları, banklar, spor aletleri ve çeşitli aktivitelerin yapılabileceği sosyal yaşam alanlarının her geçen gün yapılan çalışmalar ile Kırklarelili vatandaşların hizmetine sunulduğunu belirtti. Başkan Çağlayan ayrıca hafriyat alanına giderek 400 kamyon malzemenin taşındığını ve Dereköy yolu girişinin daha güzel hale getirildiğini aktardı.
* “Kendi imkanlarımız ile üretim yapıyoruz”
Başkan Çağlayan yaptığı açıklamada; “Kırklareli kent merkezinde yeşil alanların ve park alanlarının artması ile birlikte şehrin büyüyen bitki ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla mevcut olan Kırklareli Belediye Serası’nın yanında, mülkiyeti Kırklareli Belediye Başkanlığı’na ait yaklaşık 2500 m2 alanda genişletme çalışmalarımızı tamamladık. Tüm bitki ihtiyaçlarını kendi serasında üreten, filizlendiren ve aşılama yapan Park ve Bahçeler ekiplerim çiçek tüpleme işlemlerini de aynı alanda yapıyor. Kırklareli Belediye Başkanlığı böylelikle dışarıdan satın almanın maliyeti yükselten durumundan kurtularak, düşük maliyetle kendi personeli ve kendi sera imkânlarıyla üretim yapıyor” dedi.
* “İçme suyumuzun evlere ulaşmasını çocuklarımıza anlatıyoruz”
Düzenlediği teknik geziye devam eden Başkan Çağlayan, Kırklareli İçme Suyu Arıtma Tesisleri’ne geldi. Belediye Başkanlığı’nın her sene Ortaokul ve İlkokul öğrencileri için düzenlediği “Suyun Hikâyesi” adlı proje kapsamında dinlendirme havuzlarının dış mekânının boyanarak estetik bir görünüme kavuşturulduğunu kaydeden Başkan Çağlayan, projenin amacının öğrencilere barajdan gelen suyun, hangi işlemlerden geçirilerek, içmeye hazır hale getirilme aşamalarını öğretmek olduğunu söyledi.
Başkan Çağlayan; “Suyun Hikâyesi Projesi” kapsamında suyun barajdan evdeki musluklara hangi aşamalardan geçerek ulaştığını çocuklara en iyi şekilde anlatmaktadır. Bununla birlikte öğrencilerin dikkatini çekmek ve Kırklareli İçme Suyu Arıtma Tesislerine güzel bir görünüm yaratmak amacı ile dinlendirme havuzlarının dış mekânını görseller ile ilgi çekici bir duruma getirdik” diyerek açıklamalarına son verdi. (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here