Kırklareli halkı 31 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanı ağırlayacak olmanın heyecanını yaşıyor

5
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün son durağı Kırklareli…
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün son durağı Kırklareli
7 yıllık Cumhurbaşkanlığı döneminde Türkiye’nin 81 İlini ziyaret eden ilk Cumhurbaşkanı olacak olan Abdullah Gül son ziyaretini bugün Kırklareli’ye düzenliyor. Kırklareli Halkı da 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in 1983’teki ziyaretinden sonra aradan geçen 31 yılın ardından tekrardan bir Cumhurbaşkanı’nın Kırklareli’yi ziyaret edecek olmasının heyecanını yaşıyor.  
HABER MERKEZİ
Kırklareli halkı 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in 1983 yılındaki ziyaretinden sonra aradan geçen 31 yılın ardından tekrardan bir Cumhurbaşkanı’nı ağırlayacak olmanın heyecanını yaşıyor.
Türkiye Cumhuriyeti’nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü bugün ağırlayacak olan Kırklareli’de dün ummalı bir çalışma vardı. Kaldırım taşlarının bo-yaları yapıldı. Sokak ve caddeler Belediye çalışanları tarafından temizlenirken Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün kullanacağı istikametteki yol kenarındaki araçlar kaldırıldı. Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü de Abdullah Gül’ün ziyaret edeceği Valilik, Belediye, Rektörlük Binası ile ziyaret edeceği noktalara bari-yerler koyarak güvenlik önlemleri aldı. 
Gül,  ilk olarak 11 Eylül 2007 tarihinde Van’a gerçekleştirdiği yurt içi gezilerini 18 Haziran 2014 tarihinde Kırklareli’yi ziyaret ederek tamamlamış olacak.  Böylelikle Cumhurbaşkanı Gül, görev süresi içerisinde Türkiye’deki tüm illeri ziyaret eden ilk Cumhurbaşkanı unvanını da alacak.
Cumhurbaşkanı Gül, bugün saat 10.30’da Kırklareli Valiliği önünde tören ile karşılanacak. Ardından Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ı makamında ziyaret edecek. Gül Valilik Makamı ziyaretinin ardından; Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’yu ve Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç’ı da makamlarında ziyaret edecek. Royal Bilgiç Hotel’de onuruna verilecek olan yemeğe katılacak olan Gül daha sonra Pınarhisar İlçesi’ne geçecek. Gül burada saat 15.30’da 5. Kolordu İstihkâm Alay Komutanlığı’nda düzenlenecek olan Sancak Verme Töreni’nin ardından Kırklareli’den ayrılacak.                                              (Savaş Eskici-Kadir Sinici-Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.