KIRKLARELİ GÜNLÜĞÜ – Lüleburgaz CHP Adayı Anketi başladı

16
Faruk Ceylan
farukceylan39@gmail.com
Anketimiz sokaktaki vatandaşla, yüz yüze yapılacak
Gazetemiz Muhabiri Erdoğan Şendir’le Mart ayında başlattığımız İlçe ve Beldelerle toplam 22 Belediyelikte ki araştırmalarımızın 20’si sonuçlandı. 
Vatandaş odaklı kamuoyu araştırma verileri Kırklareli Günlüğü Köşemizde matematiksel oranlarıyla yorumlanarak siz değerli okuyucularımızla paylaşıldı. Değerlendirme ve yorumlar okurlarımızdan olumlu tepkiler aldı.  
Kamuoyu anket çalışmalarımızda iki önemli durak kaldı. Lüleburgaz ve Kırklareli. MHP tüm yurtta adaylarını önceki gün açıkladı. Ak Parti aday adayları henüz belli olmadı. CHP Adayları’nı Kırklareli ve Lüleburgaz’da vatandaş anketi ile Babaeski’de ise parti üyelerinin oyları ile belirleyecek. 
Hal böyle olunca CHP’de kimin aday olacağı en güncel konu oldu. Şimdi CHP tabanı kimin aday olacağını merakla bekliyor. 
Babaeski’de üye ve vatandaş bazında ki araştırmalarımızın sona ermesinin ardından Lüleburgaz’dayız. 
Lüleburgaz CHP’sinde Belediye Başkan Adaylığı için Belediye Başkanı Emin Halebak, Avukat Koray Şentürk, Dr.Tansel Barış, Turabi Kayan ve Hakan Dedeoğlu yarışıyor.
Şimdi söz Lüleburgazlı vatandaşta. Vatandaş CHP’sinden kimi Aday görmek istediğini söyleyecek, bizlerde vatandaşın tercihleri doğrultusunda adayların şanslarını yorumlayacağız.
Vatandaşla görüşmelerimizde eğitim düzeyinden yaş grubuna, meslek gruplarından, Sivil Toplum Kuruluşlarına, bay ve bayan seçmene kadar her kesime ulaşarak tespitlerimizde hata payını minimuma indirme gayreti  ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz.
Yedi aydır yaptığımız çalışmaları takip ederek, verdiğiniz olumlu tepkilerden dolayı siz değerli okurlarımıza teşekkür ediyor, saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. 
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here