KIRKLARELİ GÜNLÜĞÜ- Bugünkü Seçim Durağımız Evrensekiz

19
Faruk Ceylan
farukceylan39@gmail.com
Bugünkü Seçim Durağımız Evrensekiz. Belediye Başkanı Halil Abanoz bizi çok samimi ve gülen bir yüzle karşıladı.
Bol esprili, kahkaha dolu sohbetimiz süresi içinde Abanoz’un sürekli gülen yüzü ve samimi hali çok rastlamadığımız bir Belediye Başkanı profilini ortaya koydu. 
Başkan Abanoz; “Hayatı çok fazla zorlamayacaksın. İşini doğru yapacaksın. En önemlisi vicdanın rahat olacak. Doğru işler yapan karşılığını mutlaka alır. Hayatta olmasını istediğin şey değil, Allah’ın istediği olur. Ben böyle inanıyorum” diyerek konuşmaya başladı. .
Başkan Abanoz, sorumuz üzerine Belediye Başkanı olmadan önce Evrensekiz halkına verdiği sözleri yerine getirdiğini belirtti ve  şu açıklamalarda bulundu; 
“4 Kilometre Telekom Hattı’nı, ana caddede ki 3,5 Kilometre Havai Elektrik Hattı’nı yer altına aldık. Yeni Elektrik Trafosu yaptırdık. 22 Kilometrelik Doğal Gaz HattHhı’nı tamamladık. 32 Kilometrelik Kanalizasyon Şebekesi İnşaatı’nı başlattık ve inşaat devam ediyor. Arıtma Tesisi’ni hayata geçireceğimiz proje için 310 milyon liraya arazi satın aldık. Yapım işi için çalışmaları başlattık. Ön yazışmaları yaptık. Kurum görüşlerini bekliyoruz Kısa süre içinde arıtma tesisi projemizi başlatacağız.
Evrensekiz Sulama Kooperatifi ile ortaklaşa Kavak Deresi Mevkii’nde 18 kilometre dere açımını gerçekleştirdik. Evrensekiz Soğucak Deresi’nde 2010 yılında meydana gelen taşkından sonra ıslah çalışmalarına başladık. 
Evrensekiz’den Ahmetbey istikametine doğru her iki yandan 3 metre yüksekliğinde 1500 metre uzunluğunda betonarme perde duvarlar yapıldı. Kalan kısım için de çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.  Başkanlık görevine geldiğim ilk günden itibaren sayısız sosyal ve kültürel faaliyetlerde de bulunduk. Bayraktepe Mevkii’nden gölete kadar yapılan Sağlıklı Yaşam Yürüyüş Yolu’nu tamamlayarak hizmete sunduk.  İşlev görmeyen eski Belediye kantarının yerine 60 tonluk elektronik kantarı ihale ederek yaptırıp hizmete sunduk.  Mahalle ve sokaklarımızda yol çalışmaları yaptık. Evrensekiz Göleti’nden Lüleburgaz’a giden yolun bakım ve onarımını Lüleburgaz Belediyesi ile ortaklaşa yaptık. Yetimler mevkiinde bulunan hasarlı köprünün onarımını yaparak hizmete sunduk. Yağmur suyu ve drenaj kanalı çalışmalarını tamamladık. Sosyal etkinlikler olarak Ramazan ayları ve özel günlerde geziler düzenledik. Düzenlemeye de devam edeceğiz. Kültür Müzik ve Bahar Şenliklerinde Ülkemizin en ünlü sanatçılarını Evrensekiz’e getirerek halkımızla buluşturduk.  Belediye Başkanı seçildiğim günden itibaren Kuran Kursları’nı bitirip Hatim eden talebelerimize sürekli altın ve çeşitli hediyeler verdik. Vermeye de devam etmekteyiz. Her tertipte askere giden gençlerimize asker yemeği verilerek eğlenceler düzenledik. Bunu geleneksel hale getirdik ve her tertipte de düzenlemeye devam edeceğiz. Arıcılık ve Fidancılık Kursları düzenledik. Düzenlediğimiz Yağmur Duaları’nı da geleneksel hale getirdik. 
Başkan olmadan önce  “Bir gün gelecek Evrensekiz’e Belediye Başkanı olacağım. Nasıl hizmet edilirmiş herkese göstereceğim” diyerek yola çıktım ve Belediye Başkanı oldum. Başkanlığım süresince Evrensekiz’in modern bir kent olması için çok çalıştım. Son güne kadar da çalışacağım. Yeni dönemde yeniden adayım.  Bir dönem daha Belediye Başkanlığı yaparak, başlattığım projeleri bitirmek, yeni projelerle mutlu insanların yaşadığı modern bir kent meydana getirmek istiyorum” dedi.
Sohbetimizin ardından Evrensekiz’de esnafı ziyaret ettik. Sokaktaki vatandaşla görüştük.  
Evrensekiz’li vatandaşların yarısından fazlası Başkan Abanozu çok çalışkan ve cana yakın bulduklarını söylediler.  Sokaktaki vatandaş Halil Abanoz’a parti ayırmaksızın oy verdiklerini, vermeye de devam edeceklerini belirtiyor ve Yerel Seçimlerde adaya oy verilmesi gerektiğine dikkat çekiyorlar.
Halil Abanoz’un Belediye Başkanlığı’nı kazandığı 2009 yılı Yerel Seçimleri’nde en önemli avantajı halkın içinde olması ve sürekli gülen yüzü olmuş. Onu en çok sevenler, yaşlı nine ve dedelerle,  Evrensekiz’in gençleri. 2014 Mart Ayı’nda yapılacak Yerel Seçimlerde de yaptığı hizmetlerin yanı sıra bu avantajı Başkan Halil Abanoz’u rakiplerinin yanında fazlasıyla öne çıkaracak gibi görünüyor.  
2004 yılı Yerel Seçimleri’ni 848 oy alan DYP Adayı Halim Birgül kazanmış. CHP 438, AK Parti 421 oy almış. Bir dönem sonra seçimi kazanacak olan MHP Adayı Halil Abanoz ise 427 oy alarak seçimin üçüncüsü olmuş. 
Halil Abanoz 2009 Yerel Seçimleri’nde MHP’nin 427 olan oyunu 869’a yükselterek ipi göğüslemiş ve Başkanlık koltuğuna oturmuş. Bu seçimde CHP 756, DP 406 ve AK Parti 167 oy alabilmiş. 
Sokaktaki vatandaşın çoğunluğunun, partili partisiz başarılı bulduğu Halil Abanoz 2. Dönem Belediye Başkanlığı’na hazırlanıyor ve şu an itibariyle yeniden seçilmek için sansı yüksek görünüyor. Tüm partilerin adayları belli olduktan sonra vatandaşın görüşünde Halil Abanoz lehine, ya da aleyhine bir değişiklik olur mu?  Bu sorunun cevabını da 2. Seçim Turumuzda vatandaşın nabzını tutmaya çalışarak siz değerli okuyucularımızla paylaşacağız.
Yeşilyurt Gazetesi’nin tiryakisi tüm okurlarımıza, Evrensekiz’den selamlar gönderiyor, mutlu ve umutlu günler diliyorum. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here