“Kırklareli gündemimde yok”

16
AK PARTİ’den Kırklareli milletvekili aday adayı olacağı öne sürülen
İstahbul Bayrampaşa’nın “Kırklareli’li” belediye başkanı Hüseyin Bürge,
tartışmalara son noktayı koydu: “Aday olacaksam, İstanbul’dan olurum”

Şenol Goncagül

Aslen, Kırklareli kökenli olan İstanbul Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge;”Kırklareli’den AK PARTİ Milletvekili aday adayı olacağı yönündeki söylenti ve iddialara son noktayı koydu.

4 dönemdir İstanbul’da politika yapıyorum

Yaklaşık 20 yıldan beridir İstanbul’da siyaset yaptığını ve 4. dönem belediye başkanlığı görevini sürdürdüğünü dile getiren Hüseyin Bürge:”Böyle bir politik evveliyat varken, size göre nereden milletvekili adaylığı düşünebilirim?!Kırklareli benim memleketim. Ama, 20 yıldır seçim kaybetmeden belediye başkanlığı yaptığım yeri bırakıp, başka bir yerden aday olmamı, seçmenime nasıl izah edebilirim?!” dedi.

Bu söylenti aslında hakaret gibidir

Kırklareli’den milletvekili adayı olarak gösteriliyor olması, her ne kadar mutlu edici olsa da, 20 yıllık başarılı bir politik geçmişinin bulunduğu yere karşılık, başka bir yerden aday gösterilmesinin, bir nevi hakaret olacağını dile getiren Bürge:”Böyle bir söylentiyi yaymak, şayet boşboğazlık değilse, art niyetlidir.” Dedi.

Tercihi genel merkez yapar

Kırklareli’li olarak, AK PARTİ den kimin milletvekili olmasını istediği veya desteklediğini sorduğumuz Hüseyin Bürge:”Bu tercihi en iyi şekliyle genel merkezimiz yapacaktır. Bizim herhangi bir ismi öne çıkarmak veya destek vermek gibi bir düşüncemiz yoktur” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here